+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İftiraya uğradım ne yapmalıyım ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mehmet71
  Üye
  Reklam

  İftiraya uğradım ne yapmalıyım ?

  Reklam

  İftiraya uğradım ne yapmalıyım ? Mumsema Bir kisi aileme benim hakkimda birseyler soyledi. Soyledigi seylerin ise benimle alakasi yok. Tasvip etmedigim seyler yani. Ailem ise benim hakkimda kara kara dusunmeye basladi. İcim daraliyor,kalbim sizliyor. Ne yapmaliyim bilmiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum.

 2. ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Cevap: Ne yapmaliyim ?


  Reklam


  Selamün Aleyküm

  Anlaşılan biri senin hakkında gıybet etmiş o halde. Sen ailene güzellikle siz benim hakkımda ne düşünürseniz düşünün Rabbim benim böyle birşey yapmadığımı biliyor o herşey'den haberdardır diye söyle.

  Yapmadığın birşey için neden için daralıyor o halde ?

  Asıl gıybetini yapan düşünsün

  Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır. Tecessüs etmeyin (birbirinizin gizli yönlerini araştırmayın). Kiminiz kiminizin gıybetini yapmasın (arkasından çekiştirmesin.) Sizden biriniz, ölü kardeşinin etini yemeyi sever mi? İşte, bundan tiksindiniz. Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, tevbeleri kabul edendir, çok esirgeyendir. (Hucurat Suresi, 12)

 3. Mehmet71
  Üye
  Aleyküm Selam. Ailemin benim hakkımda ki düşünceleri içimin daralmasına neden oluyor. Cevap için teşekkür ederim Allah razı olsum.

 4. sevgiii
  Devamlı Üye
  selamun aleyküm kardeşim ailenle konuş bence yüzleştşrsinler seni o kişiyle yoksa hep düşüneceksin.

 5. Misafir
  Benimde basima bir olay geldi.. Hırsızlıkla suçlanıyorum. Hemde öz babaannem tarafından. Parası kaybolmuş. Bana sordu bilmiyordum. Sana inanmiyorum dedi. Yemin ettim annemin babamin uzerine. İnanmiyor. Ne yapmaliyim

+ Yorum Gönder
iftiraya uğradım ne yapmalıyım,  iftiraya uğradım