+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ezanda Değişiklik ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. karadamlalar
  Kesintili Üye
  Reklam

  Cevap: Ezanda Değişiklik ?

  Reklam  Cevap: Ezanda Değişiklik ? isimli konu Mumsema.com Cevap: Ezanda Değişiklik ?
  (siteyi tekrar ziyaret edeceğini umarak tekrar yazıyorum)

  saldırı değildir,ehli sünnet kaynağında çelişki demişsin.zayıf veya uydurma hadislerin geçtiği ehli sünnet kaynakları kafa karışıklığına sürükleyebilir,ancak gadir-i hum olayında bahsedildiği gibi hz. ali(r.a)ye hilafetin verilmesi,hz.ömer(r.a) in güya normalde helal olanları haram etmesi gibi iftiralar uydurma hadisler ve de düşmanlıklar sonucu çıkmıştır Allahu alem.

 2. Sakaleyn
  Emekli

  Cevap: Ezanda Değişiklik ?


  Reklam


  Ashaba sövmekten Allah'a sığınırım !
  admin kim banladıysa gerçekten iyi bir şey yapmadın,ya dediği gibi öğrenmek için burda ise?doğru bir şekilde tatlı dille anlatmak için uğraşacağımıza kapıya doğru itiyoruztebliğ,davet yöntemi bu mudur?
  benim amacım cidden cevap aramak olay çıkarmak değil

  saldırı değildir,ehli sünnet kaynağında çelişki demişsinzayıf veya uydurma hadislerin geçtiği ehli sünnet kaynakları kafa karışıklığına sürükleyebilir,ancak gadir-i hum olayında bahsedildiği gibi hz ali(ra)ye hilafetin verilmesi,hzömer(ra) in güya normalde helal olanları haram etmesi gibi iftiralar uydurma hadisler ve de düşmanlıklar sonucu çıkmıştır Allahu alem
  nasıl çıkıyor bu kadar çok uydurma ? bu kadar kolaymı ?

 3. karadamlalar
  Kesintili Üye
  (öncelikle bu forumda bir daha banlanmayacağını garanti edemeyeceğimden sitemdeki iletişim bölümüne ulaş derim özel konuşalım bir daha banlanacak olursan.)

  çok kolay,binlerce uydurma hadis var.ve herkes de işine gelen uydurma hadisi işine geldiğince kullanabiliyor.

  1.türbeci-kabirci sofiler "işiniz düşünce kabir ehlinden yardım isteyiniz" uydurma hadisini delil gösterip bu hadisle ölmüş gavslarından medet ummayı caiz görürler.oysa ne ölü ne diri mahlukattan yardım dilenmez,
  "yalnız sana kulluk eder ve senden yardım dileriz"Fatiha-4
  2."sen olmasaydın alemleri yaratmazdım"(lafzı direk böyle olmayabilir ama manası böyleydi) uydurma kudsi hadisiyle alemlerin yaratılmasına sebebin rasulullah muhammed(sav) olduğunun peşinden gidenler hala var çokça.

  daha çokça örnek sayarız ama vakit sıkıntı senin için burada

 4. ömerhattab
  Devamlı Üye
  Alıntı İslambol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu sıralar Hz.Ömer(ra)'i karalama kampanyası başladı sanırım dünya çapında. Arkadaşın niyetini bilmiyorum ama durum bu. Şia sürekli Hz.Ömer'i karalama peşinde. Anlaşmaya çalışmakta fayda vermiyor malesef.
  Normaldir...İranı fetheden safevileri yok eden Hz Ömer r.a Allah razı olsun...Yolu yolumuzdur ....Ona dil uzatanın dilini koparırız...

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23