+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'a Yemin Etmek ve Söz Vermenin Hükmü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İslambol
  Üye
  Reklam

  Allah'a Yemin Etmek ve Söz Vermenin Hükmü

  Reklam

  Allah'a Yemin Etmek ve Söz Vermenin Hükmü Mumsema Arkadaşlar. Çok can sıkıcı bir durum ile karşı karşıyayım ve ne yapsam bilemiyorum. Annem namazında biri ama imanı çok zayıf. Bunu yazmak doğrumu onu da bilmiyorum ama yazıp bilgi almam gerekiyor. Sigara bağımlısı annem.En son Allah!a yemin etmiş sanırım veya söz vermiş ama nasıl etmiş hiç sormadım. Az önce sigara içerken gördüm ve tartışmaya girecektim ama kendimi zor tuttum. Nihayetinde o annem canım herşeyim. Ama şu sahne yüzünden ona o kadar sinirlendim ki. Allah'a karşı gelmiş olmadı mı şimdi? Allah ile oyun oynamak bu benim düşünceme göre. Bu iş çocuk oyuncağı değil ki seni yaradana karşı tutmayacağın bir söz veriyorsun. Evet insanlar hata yapar ama bu benim düşünceme göre Allah'tan korkmamak hafife almaktan başka birşey değil. Dedim çarpılacaksın,Allah'ı bu kadar hafife almandaki sebep nedir? Duymak istemediğim cevaplar veriyor. Bundan kurtuluş var mıdır? Sonuçta anadır candır. Bunu affettirmek için ne yapması gerekiyor. Allah'ın bağışlayıcılığından başka birşeye güvenim yok. Allah(sübhane ve teala) kimseyi de şaşırtmasın.

 2. İslambol
  Üye

  Cevap: Allah'a Yemin Etmek ve Söz Vermenin Hükmü


  Reklam


  Arkadaşlar dün bu sorum arada kaynadı. Konu ile ilgili acil bilgi lazım. Lütfen yardımcı olun.

 3. Ebu Muhammed
  Devamlı Üye
  Sorduğunuz soruya cevap yazarsanız yanıt alamazsınız.
  Neden mi?
  Çünkü günlük olarak 0 cevap olan konular kontrol ediliyor.
  Konumuza yukardaki gibi cevap yazarsak, cevap verilmiş konu olarak görünür ve dolayısıyla yanıt almaz.

  Flood yapmayalım, konunun cevaplansin

 4. Misafir
  Ben yurtdışında çalışyorum o nedenle bu kadar basit bir soru için sizi meşgul etmek istemezdim ama burada sorabileceğım kimse yok ayrıca dinini yeni öğrenen birisi olarak yapmam gerekenler çok farkındayım.Böyle cahilce bir soru için bana belki kızacaksınız.
  Soruma gelirsek,önceleri çok müsrif birisiydim özelikle yeni bir kıyafet veya eşya aldığımda henüz eskimeden çöpe atıyordum ve Allah a yemin ettim bir daha kullanmadan hiç bir kıyafet ATMAYACAĞIM konusunda fakat ben bazı eşyalarımı bağışta bulundum buradaki yoksullara.
  Allah a karşı mı geldim,içim içimi kemiyor.O na verdiğim yemini bozdum mu?Sorumu cevaplayabilirseniz çok sevineceğim
  Saygılarımla

+ Yorum Gönder
allaha yemin etmek ,  allaha söz vermek,  söz vermenin hükmü,  allaha söz vermenin hükmü