+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti alırken fazla mı yıkanıyorum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. GDI
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti alırken fazla mı yıkanıyorum?

  Reklam

  Gusül abdesti alırken fazla mı yıkanıyorum? Mumsema Arkadaşlar selamun aleyküm.

  Bunu başka bir konuda da yazdım ama yeni konu açmam gerektiğine karar verdim. Ben yıllardır gusül abdesti alırken sabunlandıktan sonra her yerimi yıkıyorum, sonrasında abdest alıyorum. Abdest alınca tekrar her yerimi yıkıyorum, şükredip banyodan çıkıyorum. Fakat merak ediyorum, acaba bütün vücudum tamamen ıslandıktan ve gusülü aldıktan sonra tekrar bütün vücudumu yıkamama gerek var mı? Sizler nasıl gusül abdesti alıyorsunuz?

  Yani arkadaşlar çok fazla su harcıyormuşum gibi geliyor bana, yıllardır böyle yapıyorum çünkü.

  Ayrıca bir sorum daha var. Doğal olarak bazı yerlerimin tam olarak yıkanıp yıkanmadığını göremiyorum. Fazla kafaya takmıyorum ama kesin olarak anlamanın bir yolu var mı, yoksa suyu birkaç defa o bölgelere püskürtüp geçmem yeterli olur mu?

 2. ebediyyetyolcusu
  Emekli

  Cevap: Gusül abdesti alırken fazla mı yıkanıyorum?


  Reklam


  Selamün Aleyküm

  Kardeş, banyo'da gusle niyet edip hemen abdest alarak başlayabilirsin ayakları yıkadıktan sonra başına sağ ve sol omuzuna üç defa su dök sonra bütün vücudunu kuru kalacak yer bırakmadan yıka ve çık.

 3. GDI
  Üye
  ya ben alışmışım, bir kere komple yıkanıp euzü besmeleden sonra niyet edip abdestimi alsam, sonra sağ ve sol omzuma ve başıma suyu atıp çıksam tamam mıdır yani?

 4. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Temizlenecek kadar yıkandıysanız, fazlasına gerek yok.

+ Yorum Gönder