+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah rızası için okuyun (vesvese müptelası oldum) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. GünahKarKul2
  Üye
  Reklam

  Cevap: Allah rızası için okuyun (vesvese müptelası oldum)

  Reklam  Cevap: Allah rızası için okuyun (vesvese müptelası oldum) ile alakalı yazı mumsema.com Cevap: Allah rızası için okuyun (vesvese müptelası oldum)
  Allah (c.c) izniyle Dogru Yoldasındır İnşaAllah O Yüzden Şeytan Size vesvese vererek İçinize Korku Salıyor ve İbadetlerinize ammellerinize engel oluyor o yüzden ya muğis . bunu okuyun bol bol Biiznillah Düzelecektir. Rabbim Kolaylık Versin.

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Allah rızası için okuyun (vesvese müptelası oldum)


  Reklam


  Valla arkadaşlar , vesvese ile ilgili şunu söyleyebilirim ; vesveseyi kötü birşey gibi görüyoruz ammavelakin vesvese ilmi kamçılar , eğer ;bu neden oldu napmalı , nasıl geçer diye sorgulamaya başlarsanız ;aklınızı vesveseden kurtarıp ahhh vahhh amann nolcak diye endişe etmeden çözüm yolları ararsanız eğer , hem bilginiz , öğrendikleriniz dahilinde ibadetlerinizde artaracaktır . Mesela çoğu yere bakarsanız , namaz kılın Allahı çok anın v.s. pelesenk olmuş olan motivasyonlarla karşılacaksınız . Bunu gerçekleştirirseniz farkedeceksiniz ki vesvese size birşeyler katmış olcak . Korkarsanız , endişe duyarsanız şeytan size güler kahkahalarla hemde . Bilginiz artrsa vesvese geldiği zaman özelliklede imani vesveselerde , düşünceler geldikçe hadiii üleyyynnnn ordan pis şeytan , amacını biliyorum Rabbimi seviyorum , beni yolumdan alıkoyamazsın diye naralar atarsanız . Unutmayın ki mutlak güç Allahındır herşey Onun bilgisindedir. Sizi daha çok yakınlaştırmak için gelir bu vesvese , ama şeytan sözü ağır basarda kuşku endişeye kapılısanız o galip gelir . O yüzden Allaha sığının , vazgeçmemek içinde yolunda dosdoğru durun . Mevlam ,güzel Allahım bize öğreteceklerini celal değilde cemal yüzüyle öğretsin inşAllahhh

 3. Selman
  Üye
  Kardeş vesvese alıyorsun. Şeytan seninle uğraşıyor. Kendini rahatlatmaya çalış. Sen sadece düşünüyorsun, hayal kuruyorsun. Kalp önemlidir ve kalbin öyle değil. İnsanın aklından her şey geçer. Kötü düşünceler olabilir. Benim de aklıma kötü şeyler geliyor ama yapmıyorum çünkü onlara inanmıyorum. Düşüncen seni sıkıyor. Aklından geçen o kötü şeyler senin fikrin olsa sıkılmazdın. Sıkılman gösterdiğin tepki o düşünceye karşı. Sen o düşünceyi sevmiyorsun ki tepki gösteriyorsun. Vesvese imanın kuvvetindendir. İnşallah hemen geçer.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245