+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Evden kaçmak ne derece doğru? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mervemehmet
  Üye
  Reklam

  Evden kaçmak ne derece doğru?

  Reklam

  Evden kaçmak ne derece doğru? Mumsema 21 yaşındayım ve hayatımda biri var. bundan aylar öncesinde aileme bunu söylediğimde babam üstüme yürüdü ve beni evlatlıktan reddettiğini söyleyip evden attı o geceyi bir tanıdığımızda geçirip ertesi gün yine babama görünmeden eve girdim tabi artık beni evlatlıktan reddettiği için silmiş ve evde hiç yokmuşum gibi davranmaya başladı o zaman bir çok beddua etmiş hiç bir şey yapmadığım halde. hatta anneme beni okuldan alacağını okulla alakam olmadığını bile söylemiş halbuki notlarımda çok iyidir. şimdi evdeki durum gerçekten çekilmez hale geldi annem bile beni tersliyor artık evde kimse benimle konuşmuyor. bende erkek arkadaşımla kaçarak evlenmeyi düşünüyorum ama bunun ne derece doğru olacağını sonrasında babamın bana beddua ettiğinde (bu yaşıma kadar ağzından 1 kere bile hayır duası duymadım) evliliğimin zarar görmemesi için ne yapabilirim? şu an ki yaşantımdan dolayı evden kaçmam da ne derece doğru olur?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: evden kaçmak ne derece doğru?


  Reklam


  Anne ve babana itaat/onları dinle. Eğer onları reddedip biri ile kaçarsan Allah razı olmaz ve cezasını hem bu dünyada hem ahrette görürsün.

  Bu hayırlı gecede Allah herkesi affettiği halde ana babasına isyan edeni affetmiyor

  Beraat gecesi, Anne ve babasını incitenler, büyücüler, başkalarına kin besleyenler içki düşkünleri bu gecenin faziletinden yararlanamazlar.


 3. mervemehmet
  Üye
  şu an kaçsam da kaçmasam da hem dünyam hem ahirette mutsuz olacam. evde durdukça psikolojim bozuluyor. berat kandilinde ettiğim dualar yaptığım ibadetler kabul olmayacak ve affedilmeyeceksem yaşıyor olmamın ne anlamı var ki?!

+ Yorum Gönder