+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Talak ve vesvesesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 9852
  Üye
  Reklam

  Talak ve vesvesesi

  Reklam

  Talak ve vesvesesi Mumsema Selamun aleyküm.Benim sorum evlenmeden önce gusül abdesti ile ilgili vesveselerim vardı.ALLAH bana yardım etti onları aştım şimdi de talak ile ilgili vesveseler yaşamaya başladım.Eşim ile konuşurken aklımdan sürekli bu konu ile ilgili düşünceler geçiyor.Telefonda konuşurken tamam hadi görüşürüz dedim.Bunu demeden önce kafamdan boşanma ile ilgili düşünceler geçiyordu sonra telefonu kapatırken tamam hadi , tamam hadi görüşürüz dedim. söyledim.Burda talak vermiş oluyormuyum.Eşimin bunda haberi bile yok.Onunla konuşmaya bile tereddüt ediyorum kafamdan bu tarz düşünceler geçiyor diye!Şimdiden cevaplarınız için ALLAH RAZI OLSUN.Yani sormak istediğim Tamam hadi -Tamam hadi görüşürüz kinayeli lafızlı kelimelere girer mi?Ve kinayeli lafızlar nelerdir?Böyle bir liste var mı?

 2. mumsema
  Administrator

  Cevap: Talak ve vesvesesi


  Reklam


  Talak ve vesvesesi

  Selamun aleyküm.Benim sorum evlenmeden önce gusül abdesti ile ilgili vesveselerim vardı.ALLAH bana yardım etti onları aştım şimdi de talak ile ilgili vesveseler yaşamaya başladım.Eşim ile konuşurken aklımdan sürekli bu konu ile ilgili düşünceler geçiyor.Telefonda konuşurken tamam hadi görüşürüz dedim.Bunu demeden önce kafamdan boşanma ile ilgili düşünceler geçiyordu sonra telefonu kapatırken tamam hadi , tamam hadi görüşürüz dedim. söyledim.Burda talak vermiş oluyormuyum.Eşimin bunda haberi bile yok.Onunla konuşmaya bile tereddüt ediyorum kafamdan bu tarz düşünceler geçiyor diye!Şimdiden cevaplarınız için ALLAH RAZI OLSUN.Yani sormak istediğim Tamam hadi -Tamam hadi görüşürüz kinayeli lafızlı kelimelere girer mi?Ve kinayeli lafızlar nelerdir?Böyle bir liste var mı?
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Kardeş, bunlar tamamen vesvesedir/şeytandan gelen fısıltılardır. dinlememk gerekir.
  Talak, boşanma kastedilmeden düşmez merak etme.
  Allaha emanet ol.

 3. 9852
  Üye
  Alıntı mumsema Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Kardeş, bunlar tamamen vesvesedir/şeytandan gelen fısıltılardır. dinlememk gerekir.
  Talak, boşanma kastedilmeden düşmez merak etme.
  Allaha emanet ol.
  ALLAH RAZI OLSUN!Beni rahatlattın.

 4. Misafir
  11aylık evli bir bayanım. Eşimle aramızda tartışma oldu. Eşim sinirlenerek Allah şahit olsun bundan dolayı seni boşayacağım dedi sanırım. Sanırım diyorum çünkü biraz Zaman geçince boşayacağım mı dedi yoksa boşadım mı boşol mu dedi acaba gibi düşünceler sarmaya başladı. O günü hatırlamaya çalışıyorum ama bir türlü hatırlayamıyorum. Çok Zaman'da geçmedi halbu ki. Bu durum içinden çıkamıyorum. Acaba nikahımız düştü mü zina mı işliyoruz diye. Hep aklımda bu düşünceler. Nikahımdan emin olmak istiyorum. Şüphelerimden kurtulmak istiyorum. Eşime daha da içten davranmak istiyorum ama bu düşünceler engel oluyor bana. Biz ömür boyu zina mı yapacağız öldükten sonra Allah büyük hesap sorar diyorum. Sizce nikahımız düşmüş müdür. Nasıl emin olabilirim içimi ferahlatabilirim. Cevaplarsanız çok sevinirim.

 5. arifselim
  Yönetici
  Eğer eşin sana seni boşadım demiş olsa bile sadece bir talakınız gitmiş olur ve geriye 2 talak kalmış olur. Yani her ne demişse bile en fazla bir talak gitmiştir ve nikahınız devam etmektedir. Bunu vesvese yapmana hiç gerek yoktur.

+ Yorum Gönder
talak vesvesesi,  talakla ilgili vesvese,  boşanma vesvesesi