+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alin yazisi gerçek mi? onu biz mi beriliyoruz yoksa daha önce berıllenmiş midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. iştarzey
  Üye
  Reklam

  Alin yazisi gerçek mi? onu biz mi beriliyoruz yoksa daha önce berıllenmiş midir?

  Reklam
 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: Alin yazisi gerçek mi? onu biz mi beriliyoruz yoksa daha önce berıllenmiş midi


  Reklam


  Alın yazısı dediğin kaderdir... Kader ise imanın şartlarındandır. Kader ise belirlenmiştir.

 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Kader hakkında bilmeden ileri geri konuşmak itikaden tehlikelidir.Herşeyi Allah'tan bilmelidir.Ancak kulun kendisi bilerek yaptığı hata ve yanlışlıkları kadere bağlayamayız.Zira Allah, kullarına akıl, irade ve fikir vermiştir.Bu nimetleri iyi kullanırsak kadere razı olmamız gerekir.Zira Allah,sevdiği kulunu imtihan etmek için ona bela ve musibet verir ki aşkından dolayı onu cennetinin kazanması içindir.Bela ve musibetlere isyan eden Allah katında asi ve günahkar olur.Kader hakkında fazla düşünmekle bir hedefe varılamayacağını da herkes bilmelidir.

 4. DieHard
  ..Hayat Werenin Kulu..
  Kader meselesi tehlikeli bir konudur., zira geçmişte bir çok Alim bu konudaki düşüncelerinden küfre düşmüştür.. Gaybı yalnız Allah bilir., kimin ne zaman ne yapacağını ne yapmayacağını weya waz geçeceğini hepsini bilen yalnız Rabbimizdir.. Bundan dolayıdır ki kaderimiz bellidir., ben bugün kendime bir program yapmıştım ama wazgeçeyimde (HAŞA) Allah'ı kandırayım., kaderimi değiştireyim desen ahmakça olur.. Çünkü Allah her şeyi bilir.. Allah iyilikleri yapmamız için kötülükleri de yapacağımızı bildiği için wermiştir..

+ Yorum Gönder
alın yazısı gercekmi