+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İntihar çözüm mü ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. durgun01
  Üye
  Reklam

  İntihar çözüm mü ?

  Reklam

  İntihar çözüm mü ? Mumsema Bu günahım yüzünden rahat edemiyorum takıntı haline geldi devamlı aklımdan hiç çıkmıyor ne yapsam ne etsem benimle beraber 4 aydır böyle çocukken yaptığım bu günahın bedelini şimdi ödüyorum.

  Ergenlik dönemimde kuzenimle çok yakındık oyunlar oynuyorduk birgün onun kadınlığını fark ettim ve cinsel duygular hissetmeye başladım ne kadar kendimi uzak tutsam da yapamadım cinsel etkileşim içerisine girdim.Fakat ileri gitmedik sadece yüzeysel kaldı ama temas oldu.Bunları yaşadığım dönemi pek hatırlayamıyorum ne yapıyordum ne ediyordum sadece bu günah kaldı aklımda.
  pişman oldum ve tövbe ettim.
  gittim kuzenimden helallik aldım.
  Fakat yine rahat edemiyorum içim rahat etmiyor kuzenimle hala gülüyoruz birbirimize bakıyoruz fakat bu yaşadığımızı saklıyoruz birbirimizden olmamış gibi davranıyoruz.
  Çok zor arkadaşlar hiçbirşeyi hak etmediğimi düşünüyorum intihar en mantıklı çözüm gibi geliyor kim ne derse desin içim rahatlamıyor.Beni Allah kurtarabilir bu durumdan arkadaşlar ama içim rahat değil uykularım bölünüyor huzursuz hissediyorum çok kötüyüm.
  Kendimi bağışlayamıyorum yediremiyorum kendime.
  Hep keşke yapmasaydım diyorum.
  Yardım edecek kimse yok gibi.

 2. burcealtug
  Kıdemli Üye

  Cevap: Yardım edin intihar çözüm mü ?


  Reklam


  KARDEŞİM önce sakin ol. SAKIN HA İNTİHAR EDEYİM DEME!!!!!!Bilakis töveb et ve ALLAHA yönel. Zaten günahın içinde vicdan azabına neden olacak kadar seni yiyip bitirdiğine göre elbette ALLAHUTELAnın istediği kalp tövbesi. Allah en iyisini bilir ama ben affedecektir diyorum. O 1000 kez de günah işleseniz töveb edin kabul edeyim demiyor mu?Bu destekleyen hadislerde var. Ama eğer intihar edersen o trenide kaçıracaksın. ALLAHIN verdiği canı O alır. Direkt cehennnemlik olursun. Şeytan seni iyi oynatıyor. Aldanma sakın. Tövbe et ve bir daha tekrarlama.
  Birde kuzeninle aranda duygusal bir iletişim varsa evlenebilirsiniz de bunu hiç düşündün mü?

 3. durgun01
  Üye
  Aleykümselam
  Duygusal hiçbir bağ yok daha doğrusu benden küçük zaten.Tövbe ettim ben zaten gittim helallik aldım.Evlenme olayı filan zaten olması imkansız aramızda aile bunu kaldıracak düzeyde değil.Kendimi avutuyorum çoğu zaman bir sevgilim var zaten onuda hak etmediğimi düşünüyorum.İçim rahat değil kalp ve iman olarak pişmanım bütün arkadaşlarım rahat rahat yaşarken ben böyle belaya nasıl bulaştım anlamadım nasıl yaptım diyorum kendime.Kendimi affedemiyorum.

  Bütün konuşulanlar aklımdan girip diğer aklımdan çıkıyor.
  Fetva aldım bazı alimlerden tövbe et helallik iste dediler yaptım ama insanlığımdan utanıyorum.
  İçim rahat etmiyor en kısa zamanda mahşer gününü bekliyorum bu günahımla yüzleşmek istiyorum.
  Yazdıkların için çok teşekkürler.

 4. durgun01
  Üye
  Aldığım Fetva'da bu.
  Aaffedilmeyecek herhangi bir günah yoktur.

  Allah Teâlâ şöyle buyurmaktadır:
  “… Ancak tevbe eden, inanan ve iyi iş yapan başka. Allah onların kötülüklerini iyiliğe çevirir. Allah bağışlar, ikram eder. Kim tevbe edip iyi davranış gösterirse, şüphesiz o, tövbesi kabul edilmiş olarak Allah’a döner.” (Furkan 25/68–71)

  “Ancak, bunun ardından tevbe edip düzelen kimseler için söz yoktur. Çünkü Allah bağışlayıcıdır, merhametlidir.” (Nur, 24/5).
  Siz tövbe ederek kendinizi düzelttiğinize göre bundan sonra vesvese yapmamanız ve günahınızı affolmuş olarak bilmeniz ve hayatınızın bundan sonraki dönemine bakmanız gerekir.

 5. tekturk
  Devamlı Üye
  Kendinizin vermis oldugu hadisleri aklinizdan cikarmadan ileriye bakmalisiniz artik , seytan size ne zaman vesvese verirse besmele cek sol tarafina tükür , git abdest al ibadet et...
  Kuzeniniz ile yas sorununu yazmissin , ya kardes kiz artik 16 felan ise nikah kiyabilirsin.. hem ailene acarsan konuyu onlar hayir diyeceklerini zannetmiyorum.

 6. Galus
  Devamlı Üye
  Allahtan af ve mağfiret dile umulurki Allah seni af eder,önemli olan tevbe günahına karşılık pişman olman ve onu birdaha yapmaya yönelmemek Allah sizi af etsin.

  kardeşler sorulan soru başlıklarını lütfen düzgün şekilde ve anlamlı açmaya gayret gösterelim.

 7. durgun01
  Üye
  Aleykümselam
  İleri birşeyler yaşamadık yani öyle evlenilmesi gereken bir durum filan yok.Ayrıca mutlu olmayacağımız bir evliliğe adım atmak daha günah değil mi ? Çözüm evlilik mi yani ? Çocukken yaptığım bir hata yüzünden şuan anlık pişmanlık duyuyorum insanlığıma yediremiyorum.Dini yönden tüm herşeyi yaptım.
  Tövbe ettim helallik aldım fakat içim rahat etmiyor.
  Ailelerimizde de suç var o dönemlerde bizim yakınlaşmamıza izin verdiler. Ortaokulu yeni bitirmiştim.Boşluktaydım şimdi yaşayamıyorum hiçbirşeyi haketmiyorum en kısa zamanda cehenneme gidip yanmak istiyorum ya da Allahüteala'nın içimi ferahlatmasını bekliyorum.
  Geceleri uykularım bölünüyor uyandığımda huzursuz oluyorum.
  Oysa ben her gece Allah'a şükreden bir insanım.
  NE yapmam gerekiyor ?

 8. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Namaz kılacaksın..
  namaz seni tüm kötülüklerden alıkoyacaktır.Cehennemde yanmak istiyorum diyorsun ya)))o zaman git bir ateş yak içine gir bakalım kaç sn kalabilecesin?
  Böyle yapamayacağımız şeyleri dilemeyelim ALLAHIN gücüne gider. Kızar bakarsın cehenneme koyar seni kardeşim ya.
  Geçmiş geçmiştir. Tövbe etmişsin. Tamam unut artık. Dahası sana dini kitaplar okumanı tavsiye edeceğim. ALLAHA daha yakın olaman için. Onu tanımak sevmek herşeye bedel

 9. Işık
  Üye
  Önerebileceğiniz kitaplar var mı ?

 10. sahinn41
  Üye
  sendede nasl bir his varmıs be kardesim tvbe tvbe kuzeninle temas kurmussun inanılır gibi deil ya, neyse boyle kuzen olupta evlenenler var nasıl bir mide cozemiyorum ama samimi şekilde tevbe edersen kabul olunur inş. kafana takarak yasama bunu, nice azılı kafirler , müminleri şehit etmiş inancsız insanlar vardırkı cogu sonradan musluman olmustur ve cennete girmiştir.

 11. burcealtug
  Kıdemli Üye
  elbette var...
  Benim okuduklarımın adlarını yazabilirim.
  zikir ve zikrin faziletleri,allah sevgisi(en çok bu kitabı beğendim ağlayarak okudum)ibn kayyim el-cevziyye her iki kitabında yazarıdır.
  kurana bakışlar 1-2 cilt prof dr suat yıldırım
  kudsi hadisler irfan bin selim. şimdilik önerdiklerim.

 12. durgun01
  Üye

  Reklam


  beni anlamıyorsunuz benim dini yönden bir eksiğim yok Allah'a inancım tam benim ibadetim de fakat '' çocukken '' işlediğim bu suçu hazmedemiyorum.Kuzenimin yaptığı ve yapacağı günahları üzerime alıyorum sevaplarımda ona geçsin yeter ki şu içimdeki azap bitsin.Yorulmaya başladım her insan hata yapabilir fakat bu hata çok büyük yargılamadan tavsiye verecek kimse yok mu arkadaşlar ? yok nasıl mide var filan o an kendin olmuyorsun işte '' ateşle barut '' gibi.
  Bu kaderi bana Allah'ım verdi.İçimi rahatlatacak ne yapmayalım seneler geçti hala aklımda hep düşünmeden yaşamak istiyorum.Olgun birileri cevap yazarsa sevinirim.İnsanoğlunun nasıl günahlara düşeceği belli değildir.Aileden de kaynaklanıyor o yaşlarda bizi birbirimizden uzak tutmaları gerekiyordu onlarda suçlu fakat onların yanında bile rahat edemiyorum.
  Allah esirgeyen ve bağışlayandır.İçimdeki bu azabı bağışlar umarım çok kötüyüm artık dayanamaz hal almaya başladı.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
kucukken yaptigim hata