+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şuanki durumumda bir imtihan mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ordeall
  Emekli
  Reklam

  Şuanki durumumda bir imtihan mı?

  Reklam

  Şuanki durumumda bir imtihan mı? Mumsema Öncelikle ALLAH ın rahmeti üzerinize olsun kardeşlerim benim durumum çok karışık ama anlatmak istiyorum

  bi kadın var aklımı başımdan aldı hani zina edelim desemde birşey demez çünkü beni çok sevdigini ve güvendigini söylüyor bu bahsettigim kişi otelde çalışıyor beni çagırdı gel diye benim bi tarafım git hevesini al desede bi tarafımda gitme pişman olursun vicdan azabı duyarım diye geçiyor askere gidicem zaten bu zamana kadar zina etmedim etmemde sadece bi istek oldugunda istimla ettim veya bunaldıgımda sinirlendigimde rahatlamak için yapardım ama harama uçkur çözmedim şimdi bu durumda ben imtihanamı tutuluyorum eger bu imtihanı kazanırsamda mükafat mı alırım beni bilgilendirirseniz sevinirim

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Şuanki durumumda bir imtihan mı?


  Reklam


  Kardeşim Hz. Yusuf (a.s.)' ın hayatını unuttun mu ?

  Ona da Mısır'ın en güzel, en zengin, en güçlü kadını tutulmuştu da Hz. Yusuf(a.s.) onunla zina etmekten ise zindana atılmayı daha hoş tutmuştu.

  Bu bir imtihandır elbet, eğer bu şeytana uyarsan ömrünün sonuna kadar tevbe ile geçecek.
  Bunun apaçık bir günah olduğunun çok iyi farkındasın o yüzden şu ayetleri düşün de sakın o aldatıcı şeytana uyma.

  33 - Ey insanlar! Rabbinizden sakının ve bir günden korkun ki, baba çocuğuna hiçbir fayda veremez. Çocuk dababasına hiçbir şeyle fayda sağlayacak değildir. Şüphesiz Allah'ın vaadi gerçektir. O halde dünya hayatı sizi aldatmasın, sakın o çok aldatıcı şeytan sizi Allah'ın affına güvendirerek aldatmasın.
  (Lokman, 33)

  1 - Gök çatladığı vakit,
  2 - Yıldızlar döküldüğü vakit,
  3 - Denizler yarılıp akıtıldığı vakit,
  4 - Kabirlerin içi dışına getirildiği vakit,
  5 - Herkes neyi önünden gönderdiğini ve neyi geri bıraktığını bilir.
  6 - Ey insan! İhsanı bol Rabb'ine karşı seni aldatan nedir?
  (İntifar, 1-2-3-4-5-6)

  Bir düşün eğer sen bu günahı işlersen ahirette bunun hesabı sorulmaz mı ? Ve o azabı düşün. Azabı düşünmek içine girmekten çok daha kolaydır. Ya içine girince halimiz nasıl olur ? Ya sen bu günahı işlediğinde ne yaparsın ?
  Birkaç dakika için edebiyet değişilir mi ?


  Ama bu günahı işlemediğin takdir de bir de kazanacakların var.

  Bir hadis-i şerifte Efendimiz s.a.v. şöyle buyurmuştur:
  “Kim bir iyiliğe niyet eder de o iyiliği yapamazsa kendisine bir iyilik yazılır. Kim de bir kötülüğe niyet eder de sonra vazgeçerse, ona da bir iyilik yazılır.” (Buharî)

  Hem günahı yapmaktan Allah korkusu ile vazgeçtiğin için bir ecrin vardır, hem sevabın vardır, üstelik bir de günaha karşı sabrettiğin için bu sabrının karşılığını alırsın.


 3. ordeall
  Emekli
  Verdigin bilgidin için teşekkür ederim kardeşim anlattıkların çok güzel zaten zina edersem iffetimi koruyamamış olucam evlensem bile unutmam o yüzden kafamı başka şeylere yormam daha güzel çok sağol kardeşim...

+ Yorum Gönder