+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Huvallahullezi ne demek nerelerde okunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. erhanakman1
  Üye
  Reklam

  Huvallahullezi ne demek nerelerde okunur?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: huvallahullezi ne demek nerelerde okunur?


  Reklam


  Huvellahullezi Haşr süresinin son üç ayetidir.

  MEALİ:

  22. O, öyle Allah'tır ki, O'ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır.
  23. O, öyle Allah'tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir.
  24. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah'tır. En güzel isimler O'nundur. Göklerde ve yerde olanlar O'nun şânını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.


  ilgili Hadis:
  Resulullah (a) buyurdular ki: "Kim sabaha erdiği zaman üç kere "Euzubillahi`s-semi`il-alim mine`ş-şeytani`r-racim" der ve haşr suresinden son üç ayet okursa, ALLAH onun için yetmiş bin meleği vekil tayin eder de onlar, akşam oluncaya kadar kendisine rahmet okurlar. Şayet o gün ölecek olsa şehid olarak ölür. Akşam vaktinde aynı şekilde okuyacak olsa (keza sabaha kadar aynı şeyler sözkonusudur).


  Huvellahüllezi Okunuşu:

  Euzubillahi`s-semi`il-alim mine`ş-şeytani`r-racim
  bismillahirrahmanirrahim
  hüvallahüllezi la ilahe illa hü, alimülğaybi veşşehadeh, hüverrahmanürrahim.
  hüvallahüllezi la ilahe illa hü, elmelikül kuddüsüsselamül mü'minül müheyminül azizül cebbarül mütekebbir, sübhanallahi amma yüşrikün.
  hüvallahül halikül bariül musavviru lehül esmaülhüsna, yüsebbihü lehü ma fissemavati vel ard. Ve hüvel azizül-hakim
  Eklenmiş Resimler Eklenmiş Resimler huvallahullezi_arapça_turkce_anlamı(hasr suresi).png  

 3. erhanakman1
  Üye
  Allah (Celle Celaluhu) razı olsun. Önceden olsa yukarda ki Sureyi okuyamazdım ama Rabbim bana yetenek ve azim bahşetti ve artık Kur'an-ı Kerimi okuyorum. İnşAllah daha da ilerletirim ve bilmeyenlere çok azda olsa fayda sağlarım. Yalnız başıma cd ler ile öğrendim. İsteyince Rabbim en güzel ilmi isteyene yüklüyor.

+ Yorum Gönder
hüvallahüllezi,  huvallahullezi,  hüvallahüllezi anlamı,  hüvallahüllezi ne demek,  huvallahullezi musemma,  hüvallahüllezi okunuşu,  hüvallahüllezi nerede okunur