+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Seferi Halde Namazı Naıl Kılmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Berşan
  Üye
  Reklam

  Seferi Halde Namazı Naıl Kılmalıyım

  Reklam

  Seferi Halde Namazı Naıl Kılmalıyım Mumsema Selamun Aleykum.
  Ben bu konuyu bir kaç kaynaktan okudumsada konuda geçen vatan'ı asli vatan'ı ikamet gibi kavramları tam olarak anlayamadığımdan konuyada tam anlamıyla vakıf olamadım.
  Öncelikle durumumu tam olarak anlatayım.
  Allah (c.c.) izin verirse 15 Hairan Cuma günü saat 16:00'da İstanbuldan 1100 km uzaklıktaki memleketime gidecem ve 2 Temmuz Pazartesi günü işe başlamak üzere 1 Temmuz Pazar günü geri dönmek üzere yola çıkacam. Hanefi Mezhebindenim.
  Şimdi ben Hanefi mezhebine göre seferi sayılırmıyım eğer sayılır isem yapmam gerekenleri açıklayıcı bir üslupla anlatack bir kardeşim çıkarsa çok müteşekkir olurum.
  Hayırlı Günler.

 2. abty1973
  Üye

  Cevap: Seferi Halde Namazı Naıl Kılmalıyım


  Reklam


  Öncelikle durumumu tam olarak anlatayım.

 3. islamyolu
  Emekli
  ikamet süren 15 günü geçecegine göre Seferi sayılmazsın. 15 günün altında olsaydı seferi sayılırdın. ve 4 rekatlı namazları 2 rekat kılar. 3 rekatlı namazları 3 rekat kılman gerekecekti. şuan için niyetinde sanırım 16 günlük bir süre oldugundan seferi olmuyorsun. Ayrıca Otubüsle giderken. ortalama 90 km yi geçtiğin an. İstanbul hudutlarından çıktıgın andan itibaren tabiki. Yolda seferi sayılırsın kılacagın namazları İkamet yerine varıncaya kadar kısaltarak Kılman gerekecektir..

 4. Berşan
  Üye
  @islamyolu
  Kardeşim Allah razı olsun

  @abty1973
  Hocam o mesajı hangi amaçla attığını anlayamadım.Sadece bu konu için değil tüm forum için yarar ve yardım amacı taşımayan gereksiz postlardan kaçınalım lütfen.

+ Yorum Gönder