+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimde bir sıkıntı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  İçimde bir sıkıntı

  Reklam

  İçimde bir sıkıntı Mumsema Kardeslerim,

  Allah bana cok şükür herşeyimi vermiş. Ve verdiklerini yerinde kullanarak cok calışıyorum, ve cok azimliyim. Allaha karşı gelmekten cekiniyorum. Namazımı kılarım, kuranımı okurum. Avrupada yaşıyan ve okuyan bir gencim. Fakat ginede icimde hep bir eksiklik, bir yorgunluk var. Icimde birşey var, ne tuta biliyorum, nede deniştirebiliyorum. Hep bir boşluk / bir hasret / bir özlem hissediyorum. Fakat tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Neden kaynaklanıyor, bilmiyorum.

  Allahın selamı üzerinize olsun

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: Icimde bir sıkıntı


  Reklam


  İki nedeni olabilir. Birisi işin tasavvuf boyutuna girmen lazım...

  İkincisi bir hanım bulup evlenmen lazım.

  Yollarda herkes gayri meşru ilişkilerde hatta en muhafazakar kesimler dahi... Erkek kızı kız erkeği arkadaş edinmiş geziyorlar. (Anne-babalar İslamın en önemli hususlarından birini terk ettiğinden dolayı çocuklarını suçlamamak lazım, onların günahı Allaha aittir, babalar ise Deyyusluğunun bedelini ödeyeceklerdir.)

  Benim de içimi çok sıkan bir konu bu. Sürekli bir boşluk var içimde. Elden de bir şey gelmiyor. Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

 3. NurIsik
  Üye
  Henüs okuyorum. Yani ne kendi isim nede kendi evim var. Daha iki yilim var. Caresizim. Kuru kurusunada nikahlanip köseye oturulmazki.

 4. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Sıkıntını biraz açar mısın yani biraz bahs edebilirmisin. Derdini söylemeyen derman bulamaz..

 5. NurIsik
  Üye
  Cok calışıyorum. Hic kötü alışkanlığım olmadı bu zamana kadar. Hicbir kadına el sürmedim bu yaşıma kadar. Namazlarımı kılarım ve Allahın yasak kıldığı şeylerden uzak durmaya cok dikkat ederim. Hic kimseye zararım dokunmaz. Yardım severimdir. Icim kıpır kıpır. Coğu zaman yine icim birden coşar, bir hasret hissederim Allahıma ve Rasülüne, feryat ederim ağlarım kücük bir cocuk gibi. Aynı zamanda üniversite zamanında yorgunluk, beğnimde baskı hissediyorum icimdede bir kabz hali hissediyorum. Benimde bir hanımım olsun istiyorum bir yandan. Öte yandan üniversiteyle beraber olmaz ve henüz işim ve kendi evim yok. Bunların hepsi cözülsün ve sıkıntılarım gitsin istiyorum.

 6. Berşan
  Üye
  O his sadece size mahsus değil aynı şey bendede var.Hiç bi derdiniz olmamasına rağmen içiniz daralır, duvarlar üstünüze üstünüze gelir sanki.
  Kardeşim bendeki bu his sadece namaz sırasında geçer.Bende bu yüzden devamlı şeytanın bir çeşit vesvesesidir der geçerim her zaman.İnşallah sizde feraha erersiniz.

 7. NurIsik
  Üye
  Seninkisi sadece naemaz esnasında. Benimki sürekli. Gercekleştirmek istediyim bir sürü şey var, birikip sıkıntı oluyor. Evlenmek, iş ve ev sahibi olmak istiyorum. Hergün Allahıma bana hayırlı bir hanım nasip etmesi icin dua ediyorum. Fakat bekarım ve üniversitede okuyorum. Yani celişgi yaşıyorum. Napacağımı bilmiyorum.

 8. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Kardeşim sabır acıdır meyvesi tatlıdır. İsteklerin çok hepsi bir bir olur zamanla kendini bu düşüncülerle strese sokuyor Şeyana davetiye çıkarıyorsun farkında olmadan. Denildi ki sabaha erdin mi akşamı düşünme, akşama erdin mi sabahı düşünme. Hiç kimse yarın ne kazanacağını bilmez. Dua müminin silahıdır Allah samimi olanın duasını hemen kabul eder ama insan acelecidir onun gözünü ancak Toprak doyurur o durmadan ister. İşte biz böyle varlıklarız.

  Sen önündekine bak düşünme fazlasını nasibin gelir seni bulur.

 9. tekturk
  Devamlı Üye
  NurIsik kardes cok güzel bir yasantin var böyle devam et ama yanisirada bir spor yap mesela fitness gibi seni yoracak bir spor dali iste....icindeki adrenalini atman lazim kardesim ve bazende oruc tut..

+ Yorum Gönder