+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müstehcen görüntülerde avret yerine bakmak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. arsl
  Üye
  Reklam

  Müstehcen görüntülerde avret yerine bakmak

  Reklam

  Müstehcen görüntülerde avret yerine bakmak Mumsema es-selamu aleykümm.. kardeşler geçenlerde bir arkadaşım bana bir soru sormuştu fakat ben tam cevap veremedim yardımcı olursanız sevinirim.. arkadaşım dediki bir hadisi şerif de (Avret yerini açana, başkasının avret yerine bakana Allah lanet etsin!) [Beyheki] buyruluyor peki müstehcen görüntülerde videolarda bakılırsa da mı allah lanet ediyor dedi cavap veremedim yardımcı olursanız sevinirim ''müstehcen görüntülerde(video) de avret yerine bakana allah lanet eder mi ?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: müstehcen görüntülerde avret yerine bakmak


  Reklam


  başkalarının avret yerine videodada baksan haramdır.ama reel ile sanal bakmak arasında tabiki günah derecesi olarak fark vardır.

 3. Berşan
  Üye
  Sual: Yabancı kadınların, resimlerine ve bilgisayar veya televizyondaki görüntülerine bakmak caiz midir?
  CEVAP
  Kadınların, saç, kol gibi bakılması haram olan yerlerinin, aynadaki veya sudaki görüntülerine şehvetsiz bakmak caizdir. Bunları görmek, kendilerini görmek gibi olmaz. Resimlerine, televizyondaki ve bilgisayardaki görüntülerine bakmak, aynadaki hayallerine bakmak gibidir. Hepsine şehvetsiz bakmak caiz olup, şehvetle bakmak veya şehvete sebep olacak görüntülerine bakmak haramdır. Yani şehvete sebep olacak görüntüyse, şehvetsiz de olsa, buna bakmak haramdır

  Sual: Televizyon ve gazetedeki şehvete sebep olmayan görüntülere, şehvetsiz bakmak caiz olduğuna göre, bunları yayınlamak da caiz midir?
  CEVAP
  Bunlara şehvetle bakanlar da çıkacağı için, şehvete, harama sebep olan fotoğraf ve görüntüleri yayınlamak caiz olmaz.

  Buyur kardeşim benim takip ettiğim sitelerden birinde bu konuya verilmiş cevap.

+ Yorum Gönder
müstehcen görüntülere bakmak,  avret yerine bakmak