+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ehliyet yazilisina cok calistigim halde kazanamadim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Ehliyet yazilisina cok calistigim halde kazanamadim

  Reklam

  Ehliyet yazilisina cok calistigim halde kazanamadim Mumsema Sizinle beni uzun zamandir sikan bir konuyu paylasmak istiyorum,

  Ben gercekten üstün zeka bir insanim. Ve gece gündüz üniversite icin calisirim, kendimi gelistiririm. Üniversite zamaninda ayni zamanda eyliet yapmaya calisdim, ama yaziliya cok calistigim halde, kazanamadim. Sorulari hemen cevaplayip, defteri kapattim. Cok calistigim halde, böyle basaramamam beni cok kirdi. Cok sinirleniyorum. Calistigim halde Allah bana karsiligini niye vermedi diye cok üzülüyorum. Halbuki bu yazili hicbirsey, benim yaptigim yazililarin yaninda.

  Selamlar

 2. S-a-b-i-h-a
  Kıdemli Üye

  Cevap: Ehliyeti yapamadim


  Reklam


  Allah bana karşılığını niye varmedi demek isyandır Rabbim işine karışılmaz nasip değilmiş bunda sinirlenecek ne var kendinize güveniyorsunuz çalışır yine sınava girersiniz Rabbim size üstün zeka vermiş şükür etmeniz gerekir

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Benim kullandığım yöntem, soruların cevabını işaretlerken herzaman doğru olanlara bakar aklımda tutarım yanlış olan cevapları bildim mi onları hiç okumam bile. Mesala evde kağıtlarla çalışırken hep doğru olanları işaretleyip yanlış olanları bilmek lazım daha sonra kafayı karıştırmamak için yanlış olan cevapları hiç okumadan geçmek lazım.

  Ben böyle hem Ehliyet sınavını sıfır hata ile verdim ve meslek sınavını da aynı yöntemi kullanarak kazandım. Size de faydası olur inşallah.

 4. Hiss1
  Devamlı Üye
  Kardeş başaracağından endişe ediyor muydun hiç? Çalışıp da başaramamanın altındaki sebep ya zekadan-ki zekadan olduğunu hiç sanmıyorum- ya da başka sebeplerdendir. Çok mu heyecan yaptın, ya da kazanamamak gibi bir korkun mu vardı?

 5. Galus
  Devamlı Üye
  Çalıştığım halde Allah bana niye vermedi demek olmaz siz yılmayacak ve takrar deneyeceksiniz Bu ve buna benzer örnekleri dünyada çok görülmüştür ancak inanmak ve o işte azim insanı zafere götürür. yılma ve usanmadan çalış ve şikayette bulunma.Allah yardım etsin.

 6. Ercan
  Devamlı Üye
  Başarmak sadece sizin çalışmanıza yada üstün zekanıza bağlı değildir. Allah'ın takdir etmesi gerekir. Vardır bir hayır deyip vazgeçmeden tekrar deneyin.

+ Yorum Gönder