+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Saf bir insana neden insanlar saygı duymaz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Saf bir insana neden insanlar saygı duymaz?

  Reklam
 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: saf bir insana neden insanlar saygı duymaz?


  Reklam


  Saf ve ihlaslı olanlar, ihlaslarının meyvesini yerler mutlaka. Saf ve kötülük beslemeyen bazı müslümanlar (ki bunlar gayri müslim gibi yaşamaktadır) dini bir davet gelirse inşallah düzelirler. İnsanlar bu devirde çakal olmuşlar. Herkesi de kendileri gibi sanıyorlar. Öyle olmayanlara da aşağılık muamelesi yapıyorlar. Aslında aşağılık olan kendi nefisleri.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  yine de sorumun cevabını alamadım kardeş

 4. kibrit
  Devamlı Üye
  saf yani kötülük beslemeyen birine insanlar neden saygı duymazlar?
  Duyanda var duymayanda, duymayanlar genelde çakal olanlar! İnsanlara menfaat ile yaklaşanlardır.

  ALLAHIN katında değeri ne olabilir?
  Kimin? Saf olanın mı? Allah katında ki değeri takva iledir ve Allah bilir.

  Yani günahlarda işlemiş olsa ?
  İnsan haramı helali bilmiyorsa buna saf değil cahil derler. Günahları işliyorsa demek ki o kadar saf değil. Saflık terimini ne manada kullandığınız meçhul.

  ALLAH bu tür insanlara sizce nasıl bakar?
  Zalimlere baktığı gibi bakmadığı kesin. Çünkü zulüm etmiyorlar. Ama günahları yüzünden kendi nefislerine ettikleri zulüm müstesna!

  Çok üzülüyorum bazen
  Üzülme. Ancak kendini paralarsın. Ben üzülüyorum da ne oluyor. İnsanlar hala bu devrin fitnelerine karşı körler. Elimizde olmayan şeyler için üzülmemek lazım.

  “Ey Resûlüm! Sen (onlar) mü’min kimseler olmayacaklar diye neredeyse kendi nefsini helâk edeceksin. Dilesek onlara gökten bir mûcize indiririz de boyunları ona eğilip kalanlar olarak (inanmaya mecbur) olurlar.” (Şuarâ; 3,4)

  Olay budur! Allah istiyor ki oluyor.


 5. burcealtug
  Kıdemli Üye
  ALLAH RAZI OLSUN..üşenmeden cümle cümle açmışsın.

 6. Mantı
  Üye
  saf demek kötuluk dusunmeyen insanlara sevgi saygıyla bakan fitne fesatlık yapmayan kin tutmayan insandır. Ama gel gelelim bizim ülkemızde saf demek aptal avanak olmak gerizekalı olmakla eş değer tutuluyor bu kesınlıkle boyle saf ınsanla dalga gecılır dışlanır yanlıs ama bu boyle çok yanlıs bır dusunce mesela bende safım ama saf olmaktan pısman degılım saf olmak ıyıdır ama senı salak aptalmıs gıbı gorurler o yuzden kotudur

+ Yorum Gönder
saf insan,  saf insan nasıl olur,  saflık nedir,  saf insan ne demek,  saf insan nedir,  saf insan nasıl düzelir,  saf insan nasıl anlaşılır