+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. imam
  Üye
  Reklam

  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?

  Reklam  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?
  Çalgı aletlerinden para kazanmak haram olmasa bile en az şüpheli bir durumdur. Daha hayırlı bir iş buluncaya kadar devam etsin ama hayırlı bir iş bulunca da bırakmasını şiddetle tavsiye ederiz.
  İslamda çalgıcılık mesleği yerilmiştir.

 2. hayırlısı23
  Üye

  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?


  Reklam


  Musab bey demişsinizki bankada çalışan tüm memurlar helal para almıyor diye. Ee biz o zaman hiç memur olmayalım boşuna okuyoruz üniversite falan? Şu anda banka aracılığı olmadan işlenen bir meslek söylermisiniz? Polisi öğretmeni askeri herkes bankaya muhtaç, maaşını bankadan alıyor, faiz girmeyen banka da olmadığına göre nasıl bir yol öneriyorsunuz? Polislik askerlik gibi şerefli meslekleri olan insanlar da mı haram para yiyor o zaman? Bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim. Hayattan soğuyorum çünkü zaten iş bulamıyoruz bir de bulduğumuz işin içinde haram var mı yok mu diye bakıyoruz bir memur bile haram yiyorsa ne halt yiyelim ölelim mi

  Soruma cevap istiyorum lütfen?

 3. MertK
  Devamlı Üye
  Kardesim dikkat ettiysen ''Basta bankada calisanlar'' dedi, tum memurlar degil... Hem askerlik neden haram olsunku, vatanin icin savasiyorsun akil var mantik var..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
günah olan meslekler,  haram olan meslekler,  kazanci helal olmayan meslekler,  kazancı haram olan meslekler,  günümüzde günah olan medlekler,  islamda haram olan meslekler