+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. imam
  Üye
  Reklam

  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?

  Reklam  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?
  Çalgı aletlerinden para kazanmak haram olmasa bile en az şüpheli bir durumdur. Daha hayırlı bir iş buluncaya kadar devam etsin ama hayırlı bir iş bulunca da bırakmasını şiddetle tavsiye ederiz.
  İslamda çalgıcılık mesleği yerilmiştir.

 2. hayırlısı23
  (Cezalı)

  Yorum: Seçilmemesi gereken meslekler nelerdir? Hangi mesleklerin günah tarafı vardır?


  Reklam


  Musab bey demişsinizki bankada çalışan tüm memurlar helal para almıyor diye. Ee biz o zaman hiç memur olmayalım boşuna okuyoruz üniversite falan? Şu anda banka aracılığı olmadan işlenen bir meslek söylermisiniz? Polisi öğretmeni askeri herkes bankaya muhtaç, maaşını bankadan alıyor, faiz girmeyen banka da olmadığına göre nasıl bir yol öneriyorsunuz? Polislik askerlik gibi şerefli meslekleri olan insanlar da mı haram para yiyor o zaman? Bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim. Hayattan soğuyorum çünkü zaten iş bulamıyoruz bir de bulduğumuz işin içinde haram var mı yok mu diye bakıyoruz bir memur bile haram yiyorsa ne halt yiyelim ölelim mi

  Soruma cevap istiyorum lütfen?

 3. MertK
  Devamlı Üye
  Kardesim dikkat ettiysen ''Basta bankada calisanlar'' dedi, tum memurlar degil... Hem askerlik neden haram olsunku, vatanin icin savasiyorsun akil var mantik var..

 4. Misafir
  Merhaba selamin aleyküm uzun zamandir esim ile anlasamiyoruz meslek konusunda. Benim Hayalim makjac /vigasist olmayi ögrenip bayan arasi calismak ve kendimi.is sahibi yapmak . Esim makjaci olmak haram degilse yapabilirsin diye söyledi peki haram bir meslekmi?

 5. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu sorudan maksadın bayanlara makyaj yapmak olduğunu sanıyorum eğer bu ise bayanlara makyaj yapmak helaldir. Bunda bir ayrıntı ve anlamadığımız yerler olabilir o zaman ona göre ayrı bir cevap verilmelidir. İstersen konuyu biraz daha açabilirsin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

haram olan meslekler

günah olan meslekler

kazanci helal olmayan meslekler

kazancı haram olan mesleklerislamda haram olan mesleklerdine uygun bayan meslekleri