+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)??? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 66nafri66
  Üye
  Reklam

  Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)???

  Reklam

  Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)??? Mumsema Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)

 2. kibrit
  Devamlı Üye

  Cevap: Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)???


  Reklam


  Kuran varken o kitapları okumak niye? Peygamberlere iftiralarla dolu o kitabı okurken muhabbetiniz kaçabilir...

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Tevrat,İncil,Zebur okumamız ne kadar doğru(Türkçe mealini)
  ben Tevratı merak edip ne yazdığını anlamak için
  başından ortasından ve sonundan okudum
  Hz Davutun biri iyi biri kötü niyetli olan iki oğlundan ve kız kardeşleri
  ile aralarında geçen konudan bahsediyordu
  ve isimler hep ibraniceydi Hz Davud kral olarak geçiyordu
  bir konu değişik bablarda devam ediyordu yani meal olarak çok farklı
  günaha girmek istemem ama ne yalan söyleyeyim tahrif edildiğini bildiğim için
  kafam çok karıştı Kur'an-ı Kerim'in bütün insanlar tarafından anlaşılır olması
  sanırım en büyük lutuftur ve mucizedir
 4. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Kardeş;
  Bunu yapmak için iyi bir techizata ihtiyacın vardır..!
  Kur'an meali, Tefsir, Akaid, Ahlak, Fıkıh, Siyer, Hadis, İslam Tarihi kitapları okunup amel edinildiyse ne ala..
  Aksine boş zaman geçirmeni sana tavsiye etmem..!


  O'nunla kal..
  celle celeluh..


 5. islamyolu
  Emekli
  Ehli sünnet Alimlerimizce Caiz görünmüyor. Kur'an bize yeter. Ap açık o kitapların bozulduğunu bildiriyor. Neden tahrif edilmiş kitaplara bakalım ki.

 6. fanihayat
  Emekli
  Selamun Aleyküm

  O Kitaplar, Allah düşmanı insanlar tarafından tahrife uğradı ve kendi keyiflerine göre yazıldı ! Peygamberimiz Hz. Muhammedi inkar ettikleri gibi onun hakkında hiçbir şey O Kitaplarda bulamazsın. Halbuki Hz. İsa A.S şöyle demişti.

  Hani Meryem oğlu İsa da: "Ey İsrailoğulları, gerçekten ben, sizin için Allah'tan gönderilmiş bir elçiyim. Benden önceki Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra ismi "Ahmed" olan bir elçinin de müjdeleyicisiyim" demişti. Fakat o, onlara apaçık belgelerle gelince: "Bu, açıkça bir büyüdür" dediler. (Saff Suresi, 6)

  Bu sapık insanlar hakkında Allahu teala şöyle buyurur

  Artık vay hallerine; Kitabı kendi elleriyle yazıp, sonra az bir değer karşılığında satmak için "Bu Allah Katındandır" diyenlere. Artık vay, elleriyle yazdıklarından dolayı onlara; vay kazanmakta olduklarına. (Bakara Suresi, 79)

  İncil ve Tevrat'da Allah'ın yerleri gökleri 6 günde yarattığını 7'nci günü (haşa) dinlendiğini yazıyor. Alemlerin Rabbini (haşa) çalışıp yorulan insan gibi anlatıyor.

  Oysa Allah C.C. Kuran'da şöyle buyurur

  Andolsun, Biz gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde yarattık; Bize hiçbir yorgunluk dokunmadı. (Kaf Suresi, 38)

  Onlar görmüyorlar mı ki, gökleri ve yeri yaratan ve onları yaratmaktan yorulmayan (Allah), ölüleri de diriltmeye güç yetirir. Hayır; gerçekten O, herşeye güç yetirendir. (Ahkaf Suresi, 33)


  Allah'ın ayetlerinden gafil olmamak dururken Kafirler yazdıkları ne kadar önemli olur ?

 7. nurya
  Devamlı Üye
  bende kendi adıma bakmayı doğru bulmuyorum onları okuyana kadar bizim okumamız gereken çok daha güzel hadis fıkıh kitaplarımız var vaktimizi güzel kullanmalıyız

 8. Berşan
  Üye
  Tevrat,Zebur ve İncil'de sonuçta Allahın kelamı tahrif edilmeselerdi acaba Allah (c.c.) o kavimlere neyi emretmiş diye okunabilirdi ama insanlar tarafından tahrif edilmiş olan kitapları okumak şahsen boşa zaman kaybı.

 9. fanihayat
  Emekli
  Bu Ayetler yeter mi bu konuya ?

  İnsanlar tek bir ümmetti. Allah, müjdeciler ve uyarıcılar olarak peygamberler gönderdi ve beraberlerinde, insanların
  anlaşmazlığa düştükleri şeyler konusunda, aralarında hüküm vermek üzere hak kitaplar indirdi. Oysa kendilerine apaçık ayetler geldikten sonra, birbirlerine karşı olan 'azgınlık ve kıskançlıkları’ yüzünden anlaşmazlığa düşenler, o, (kitap) verilenlerden başkası değildir. Böylece Allah, iman edenleri, hakkında ayrılığa düştükleri gerçeğe Kendi izniyle eriştirdi. Allah, kimi dilerse onu doğruya yöneltir. (Bakara Suresi, 213)

  Onlar bir ümmetti; gelip geçti. Onların kazandıkları kendilerinin, sizin kazandıklarınız sizindir. Siz, onların yaptıklarından sorumlu değilsiniz. (Bakara Suresi, 134)

 10. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Kardeşim Allah kelamı ile İnsan kelamı bir olmaz. Kendini hidayette zanneden dünya için ahiretini satanların eserini ne diye okuyalım ki ? O Kitaplar ancak insanda şüphe uyandırır.

  Örneğin bir imtihana hazırlanmak için İnsan bir Roman okuyarak hazırlanamaz, işte dünya hayatını imtihanını kazanmak için Cenabı Allah Kuranı Kerim ve Resullah'ın sünnetini verdi bunları bırakıp da sözde kutsal kitab olan insanların Romanlarını okuyarak neden zaman tüketelim ?

 11. Misafir
  Arkadaşlar kuran-ı kerim haricinde tüm kitaplar değişmiştir.ve okumamiz yanlis değil biri gelip te dinimizi kotulerse incili tevrati zeburu göz önünde bulundurarak dinimizi savunucağiz okumak ne günah nede haram.

 12. Misafir

  Reklam


  Bu kitaplar günümüzde tahrif edilmiştir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
zebur oku ,  tevrat oku,  incil oku,  tevrat türkce meali,  incil meali,  tevrat meali,  incil türkçe meali