+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Baba hakkında soru sizce ne yapmamı önerir siniz ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Berşan
  Üye
  Reklam

  Cevap: Baba hakkında soru sizce ne yapmamı önerir siniz ?

  Reklam  Cevap: Baba hakkında soru sizce ne yapmamı önerir siniz ? isimli konu Mumsema.com Cevap: Baba hakkında soru sizce ne yapmamı önerir siniz ?
  @Zehraoku kardeşim
  Özelde çalışıp çalışmadığınızı bilmiyorum ama sabah 4'te kalkıp hale gidip akşam 6-7'ye kadar çalışıp asgari ücretin altında çalışan insanlar tanıdım, zamanında bunlardan biriydimde. Yani çalışmak ibadettir ama bunun gibi şartlara dayanamayan insanlara söyleyecek söz olmamalı.

  @mir kardeşim
  Dediğiniz şartlarda yaşayan bayanlara bende rastlayamadım hocam.
  Ne yapacaz ne edecez bende bilmiyorum.

  @Hass kardeşim
  Dediğiniz gibi özelde çalışma koşulları çok ağır.Başka bir arkadaşın dediği gibi size en uygunu ticaret yapmanızdır.

 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Baba hakkında soru sizce ne yapmamı önerir siniz ?


  Reklam


  Alıntı Berşan Nickli Üyeden Alıntı
  @mir kardeşim
  Dediğiniz şartlarda yaşayan bayanlara bende rastlayamadım hocam.
  Ne yapacaz ne edecez bende bilmiyorum.
  Asgari ücretle çalışan bu kadar erkek
  evlenecek bu kadar kadını nereden buluyor sizce?

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Benim babam harçlıgı bize çok çok az veriyor çalışmadan para yok fln diyor benim okulum daha yeni bitti okul zamanında da günde 10tyle idare etmeye çalışıyordm işe başvurup çalışıyım diyorum hem kötü davranıyorlar hemde bir işin sahibi oluyor kazanılan karın çok büyük bir bölümünü onlar alıyor beni çok az bir paraya çalıştırarak tüm iş gücünü yaptırarak benim üstümden zengin oluyorlar ayrıca her girdigim yerde de yemek parası olarak 4.5 tl veya 3 tl gibi komik bir rakam veriyorlar ve yol parası da hiç veriyorlar kazandıgım parayla bunları da karşılamaya çalışıyorum bu durumda ne yapmam gerekiyor acaba sizce bir fikri olan var mı ?

  Kardeş bekar olup da günlük 10 tl ile geçinemeyen bir insanın kanaatkar olmadığını söylemek ayıp olmasa gerek. Ben de rahata rahat günlük 10 lira ile okula giden bir öğrenci olsaydım mezun olduktan sonra 1000 liradan aşağı bir işte çalışmazdım elbette. Hayatın zor şartlarını öğrenmek gerekir. Bulduğun işlerin içerisinden en uygun olanını seç sen çalış gayret et biri bilmezse bir başkası mutlaka değerini bilecektir ve hakettiğini alacaksındır.+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23