+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Her gün gusul alıyorum ama bir sorun var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  suatbayrak
  Üye
  Reklam

  Her gün gusul alıyorum ama bir sorun var

  Reklam

  Her gün gusul alıyorum ama bir sorun var Mumsema öncelikle merhaba ben 14 yaşındayım tabi ergenlik cagındayım arada sırada mastürbasyon yapıyorum benim sorum su : her gün gusul alıyorum ama her sabah uyandıgımda iç çamasırımı kokladıgımda bir koku oluyor iltiham bazen oluyorum bazen olmuyorum iltiham olmasam bile her sabah bu kokuyu alıyorum içim gün boyunca rahat olmuyor günde 2 kere gusul bile almak istiyorum ama ailem şüphelenir diye korkuyorum her yerde araştırdım ama sonuç alamadım yardım edin

  eklemeyi unuttum her sabah iç çamaşırım koktugu için ne yapmam lazım bu mezi midir yoksa meni midir nolur yardım edin


  arkadaslar yardim edin

 2. 2
  Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Her gün gusul alıyorum ama bir sorun var


  Reklam


  kardeş sonuç alamazsın çünkü islam fıkhında öyle bir konu yok, kokudan dolayı yıkanmak gerekmez.

 3. 3
  suatbayrak
  Üye
  peki meziden dolayı namaz abdesti almam gerektigini biliyorum ama bu şey günahmıdır

 4. 4
  suatbayrak
  Üye
  kardeş bu son sorumdur peki bu olaydan dolayı cünüp müyüm

 5. 5
  musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı suatbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  peki meziden dolayı namaz abdesti almam gerektigini biliyorum ama bu şey günahmıdır
  mezi çıkması senin elindemiki günah olsun

 6. 6
  ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Eğer gece bir rüya gördüysen ve bunu hatırlıyorsan ıslaklık sabaha kadar kurumuş olabilir bu durumda elbette gusletmek acaba cünüp mü oldum demekten daha iyidir.

  Masturbasyon hiç de normal birşey değildir bunu bir alışkanlık haline getirmeden terk etmeye çalışmalısın. Hele bu işi elinle yapıyorsan bu daha da kötüdür.

  Hadislerde

  Elini nikah eden melundur diye geçiyor !

 7. 7
  Misafir
  Slm benim bir sorunum var 10 yıldır vesvese içindeyim her sabah güsul abdesti alıyorum defalarca alıyorum banyodan cikiyorum acaba menimi geldi diye hep elimle kontrul ediyorum ama birsey yok yolda gidiyorum acaba cunup oldum diye hep kontrul ediyorum bir sey yok delirecegim banyodan hic cikmiyorum ne olur yardimci olun

 8. 8
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Hem vesvese olduğunu biliyorsun hemde yapıyorum diyorsun. Vesveseden dolayı Allah insana günah yazmaz. Asla kulak asma önemseme ve kesinlikle tekrar etme. Ancak kesin bir şey bilirsen o zaman yap.

 9. 9
  Misafir
  Merhaba,her sabah kalktığımda ya cünüp olduysam ya rüya görüp unuttuysam menide kuruduysa diye şüphe düşüyor içime ne yapmalıyım ve gusülden sonra sürekli kuru yer takıntısı oluyor bundan nasıl kurtulurum?

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu takıntılardan kurtulmak için kesin bir şeyi bilmediğin sürece asla dönüpte onu yapma. Ya şöyle olduysa yok böyle olduysa şeklinde olan şeyler vesvesedir.

+ Yorum Gönder

her gün gusül alıyorum

hergün gusül alıyorum