+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başı örtmek ile ilgili ayetler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hoca
  erimeye devam...
  Reklam

  Cevap: Başı örtmek ile ilgili ayetler

  Reklam  Cevap: Başı örtmek ile ilgili ayetler isimli konu Mumsema.com Cevap: Başı örtmek ile ilgili ayetler
  Peygambere "Muhammed", Hadislerin hiç birine "inanmıyorum" diyenlerin aramızda yeri yoktur.
  İnşallah hakkı ahrete görmeden dünyada da görür hidayete erersin.

 2. Misafir

  Cevap: Başı örtmek ile ilgili ayetler


  Reklam


  Hz kelimesi Arabistanda günlük hayatta arkadaşlar arasında kullanılan bir kelimedir. Kutsallaştırma yapmayınız.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  o gene bir şey mi geçen demiştim ya adam diyorki Allaha inanıyorum ama kuran tevrat kopyası saçma şey dedi.birde bize sadece kuran yeter diyenler yeni mi türedi hocam ben mi küçüğüm

 4. @hmet
  Üye
  bize sadece kuran yeter diyenler yeni mi türedi hocam ben mi küçüğüm
  Tek kaynak Kuran diyenlerle ile ilgili hadisin tam meali şöyledir:
  “Şunu iyi biliniz ki, bana Kur'an-ı Ke*rim ile birlikte onun bir benzeri de verilmiştir. (Bu konuda) dikkatli olun; (çünkü) koltu*ğuna kurulan tok bir adamın ‘size (hz. Peygamberin sünneti/hadisleri değil) sadece şu Kur'an lazımdır, onda bulduğunuz helali helal, haramı da haram kabul ediniz yeter!’ diye*ceği (günler) yakındır...”
  Bu hadis-i şerif -farklı nüanslarla- kütübü sitte ve diğer bazı kaynaklarda geçmektedir (bk. Ebu Davud, Sünnet, 5(6), İmaret,33; Tirmizî, İlim, 10; İbn Mace, Mukaddime, 2; Darimî, Mukaddime,49; Ahmed b. Hanbel, 2/367, 4/131-132, 6/8).

  Tirmizî’nin bir rivayeti şöyledir: "Dikkat edin! Sizden birinizi; emrettiğim veya yasakladığım konulardan birisi kendisine ulaştığında -koltuğuna yaslanmış bir halde- ‘bilmiyorum Allah’ın kitabında ne bulursak ona uyarız (hadisleri tanımayız derken)’ bulmayayım." Tirmizî, bu hadisin hasen-sahih olduğunu belirtmiştir” (bk. Tirmizi, İlim,10).
  İslam alimleri bu gibi hadislere dayanarak, Kur’an’da olmayan (en azından açıktan görülmeyen) bir çok hükmün Allah Resulünün (s.a.v) sünnetiyle sabit olduğunu söylemişlerdir. İmam Şafiî gibi bazı büyük alimler bu hadislere dayanarak “Hz. Peygamberin sünneti, Kur’an’ın bir tefsiri, bir açıklaması hükmünde olduğunu..” belirtmişlerdir.

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  bu hadis islamyolu adlı kullanıcının imzasında yazıyordu kaç sene önce.orda görmüştüm ilk.çok güzel tam şimdiki müslümanlara cevaplık:D

 6. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  heralde fitne çıkartmaya gelmiş ... zaten kur an ı kerime saygıları olsa peygamber efendimizin yolundan giderler hey gidim hey nerelere gidiyor bunlar yazıkkkkk çok yazıkkkk.
  ha hz kelimeside her önüne gelene söylenmezzzzzzzz! o kelimenin anlamınıda iyi bilsinler.
  nyse cezasız kalmaz.
  ALLAH hidayet nasib etsin ne diyelim şimdi beddua edecem ama nyseee . .

 7. Şema
  el-âsa limen âsa
  Hz kelimesi Arabistanda günlük hayatta arkadaşlar arasında kullanılan bir kelimedir. Kutsallaştırma yapmayınız
  Konu Hz değil. ..
  Peygamberimiz, yada Rasûlullah ya da sonuna salavat işaret i konulur
  Biz Kutsallaştırma yapmıyoruz,
  SİZ AŞIRI YERICISINIZ

 8. Misafir
  anladigim kadariyla bu ayet (kendiliğinden görünen kısım müstesna)suslerin ortulemsini emrediyor. Sac susmudur. Eger sac sus ise gozde ve dudak sus olmuyormu?
  Ben burada basortusuyle gogus kisminin ortulesimden bahsedildigini anliyorum. Yani o donemde zaten kullanilan bas ortusuyle goguslerin ortulmesi. Saclarin ortulemsi farzdir diye birsey anlamiyorum bu ayetten.

  saygilar.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
kadınların başını örtmesi ile ilgili ayetler,  kadınların başını kapatması ile ilgili ayet,  başı örtmek ile ilgili ayetler,  baş örtmekle ilgili ayetler,  baş örtmek ile ilgili ayetler,  başı örtmekle ilgili ayetler,  baş örtme ile ilgili ayetler