+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu video kafamı çok karıştırdı yardım edermisiniz ? ( Tevbe almak ile ilgili ) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. @mir
  âb ü kil
  Reklam

  Cevap: Bu video kafamı çok karıştırdı yardım edermisiniz ? ( Tevbe almak ile ilgili )

  Reklam  Cevap: Bu video kafamı çok karıştırdı yardım edermisiniz ? ( Tevbe almak ile ilgili ) ile ilgili yazı Yudumla.com
  Bu durumda, "Tasavvufta zikir yapmak var" Budizmde de benzeri bir uygulama var" deyip, "Tasavvuf, uzakdoğu dinlerinden gelmiştir" mi diyeceğiz? Asla,, Tasavvufun Hicri 150-200'üncü yıllarda çıktığını iddia edilmesi, o yüzyıllarda isim olarak Tasavvuf kelimesinin kullanılmasındandır Yoksa, yaşantı şekli olarak, Hz.Muhammed (SAV) ve Sahabesinin (RAnhum) yaşantı şeklidir Yani İslamdır Yani Hz Adem (AS) dan başlayıp Hz Muhammed (SAV) Efendimiz tarafından en mükemmel şekilde uygulamaya konulan İslamın yaşantı şeklidir (İnneddine ındallahil-İslam)
  haşa Resulullah hangi tasavvufu yaşıyordu?
  şeyhleri tarafından badelenenlerin mi?
  orasına burasına şiş sokanların mı?
  rakçılar gibi kafa sallayanların mı?
  kimin tasavvufu hangi tasavvuf?

 2. TarikateSon
  Emekli

  Cevap: Bu video kafamı çok karıştırdı yardım edermisiniz ? ( Tevbe almak ile ilgili )


  Reklam


  Yoksa, yaşantı şekli olarak, Hz Muhammed (SAV) ve Sahabesinin (RAnhum) yaşantı şeklidir
  Bu sözün hesabını veremezsin,Ne Rabbin'e ne de iftira attığın Peygamber ve sahabeye!!!
  Peygamber ve sahabenin yaşantısının içerisinde hatme dediğiniz uygulama nerededir.Bu soru bile aklının başına gelmesi için akıl sahibi bir müslümana yetmesi gerekir,ama dikkat ettiysen akıl sahibi dedim!

 3. Agri_Kesici
  Emekli
  doğru söylüyorsunda öyle deyil bir mürşide gidip ordan el alıyorsunya o zaman belirli sayıda tesbihatla başlıyorsun ondan sonra gördüğün rüyalara göre senin tesbihatını değiştiriyorlar sen kendi kendine bilmediğin tesbihatları çekersen sana ağır gelebilir yada o tesbihat senin içinde olan bazı nefsindeki hastalığı yok edecek doğru tesbihat olmayabilir
  Bu sözleri neye göre hangi dinin yazılı olduğu bir kitaptan ya da kendisine kitap indirilmiş bir peygamberin ağzından çıkmışta söyleyebiliyorsunuz merak ettim.Deliliniz nedir bu cümlelerin.
  işin doğrusunu ben sana söyliyeyim kardeş;sen dinini doğru düzgün yaşamanın yollarını ararken birisi tutmuş senin elinden gelş demiş,şurada bir evliya Allah dostu var,ona bağlanırsan mesele kalmaz(hızlı geçiyorum) gibisinden sözler etmiş ve sende bu vesileyle tarikatle tanışmışsın.Ve o gün bugündür aklını kullanmayı bırakıp,tarikatin sana ezberlettirdiklerini söylemeye başlamışsın.Neden mi bunları söylüyorum,alıntı yaptığım sözlerini ne Kuran da buşabilirsin, ne de Peygamberimiz bildirmiştir.Bunlar Trakatlerin kendilerini doğru olduklarını gösterme çabasıyla uydurulmuş şeylerdir.
  öğretici bir yol gösterici sendeki marifetleri ortaya çıkaracak bir mürşidi kamil
  Bu sözüne istinaden bir düşün,sahabelerin din konusunda anlamadıkları zaman yol göstericileri kim di?Peygamberimiz di öyle değil mi.Peki o halde sen neden aynı yol göstericiden faydalanmıyorsun da,kendisine bile faydası ollmayan kişileri kendine rehber edinmeye çalışıyorsun.

 4. Agri_Kesici
  Emekli
  Konuyu açan arkadaş
  Lütfen bilgisi olan kişiler yorumlasın
  demiş.İyi de videoyu sonuna kadar izleseymiş kimseye bu soruyu sormasına gerek kalmazmış.Zira videonun sonundaki cümle herşeyi anlatıyor.Tarikatlerde ki tevbe alma şekli Peygamberimizin sünnetinde yoktur!

 5. cihad38
  Emekli
  bir hristiyan pederine soru yöneltilmiş,adam kendi inancına göre güzelce propagandasını yapmış.
  peki videoyu hazırlayan kişi neden o tevbe verdiğini iddia eden(videoyu hazırlayan kişiye göre günah çıkartan) kişiye gidip aynı soruyu sormamış.
  gitse deseki; efendim ben bu tevbe verme/alma işine akıl erdiremiyorum,dinimizde böyle birşey var mıdırrr? siz neye göre kime göre bunu yapıyorsunuz diye sormamış,
  elin din adamına git sor,onu millete dinlet,sonra kendi din adamına veryansın,
  bu yazdıklarım kimseyi savunmak için değil.
  konu olan videonun kasıtlı hazırlandığını,her iki tarafada aynı sounun sorulması gerektiğini ve cevaplara göre makul bir eleştiri yapılması gerektiğini söylüyorum,

  peder ne diyor batıdan bahsederken,din adamı! papaz senin günahlarını affettim demezzz!!! diyor Allaha senin günahlarını affetsin diye dua ederim diyor,şeklinde anlatıyor;

  behey müslüman,;bir papaz kendi hristiyanı için Allaha dua ediyor da,günahlarının affı için,
  bir müslüman;bir müslüman için Allaha dua etse ne oluyor,neden bu kadar anlayışsızız.

  Makbul dualardan biri de, müminin, mümine gıyabında yaptığı duadır. Çünkü dua yapan insanın, yaptığı duada bir menfaati veya bir beklentisi yoktur. Bu sebeple ihlaslı ve samimidir. Herhangi bir beklenti olmadan, sırf mümin kardeşini düşündüğü ve onun ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan dua inşallah kabul edilir. Zaten O (c.c), Peygamberimizin ifadesi ile, “kendisine el açan hiç kimsenin elini boş çevirmez.”

  * Hem bizahri’l-gayb, yani gıyaben ona duâ etmek,

  * Hem hadiste ve Kur’ân’da gelen me’sur duâlarla duâ etmek; meselâ,

  “Allahım, Senden kendim ve onun için dünyada ve âhirette af ve âfiyet istiyorum.” (en-Nevevî, el-Ezkâr, 74; el-Hâkim, el-Müstedrek, 1: 517.)

  tarikat düşmanlarının günah çıkarmak deyip durduklarını neden bir müslümanın affı için dua etmek olarak anlamıyoruz.kastı olmayan vicdan sahipleri olayı doğru anlayacaktır.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 34
muzcu şeyh,  muzcu hoca video,  muz tarikatı,  muz tarikatı video,  muzcu hoca,  muzcu şeyh video,  cinsel organını öptüren şeyh