+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zalim kardesim (Yaramaz bir kız kardeşim var hayattan bezdirdi) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurIsik
  Üye
  Reklam

  Zalim kardesim (Yaramaz bir kız kardeşim var hayattan bezdirdi)

  Reklam

  Zalim kardesim (Yaramaz bir kız kardeşim var hayattan bezdirdi) Mumsema Kardeslerim,

  Sizinle bir sikintimi paylasmak istiyorum. Benden 2 yas kücük, benle birlikte okuyan bir kiz kardesim var. Ben abisiyim, ve bu zamana kadar sayisiz, inanilmaz büyük iyiliklerim dokundu. Ben olmasaydim, kolaylikla söyleye bilirimki asla bu seviyelere gelemezdi. Fakat yaptigim her iyilige ragmen, beni hayat'dan bezdiriyor. Gece gündüz sükürsüz bir halde, ögle ileniyor, isyan ediyor, agliyor. Ben dogru durdugum halde gelip sürekli bana hakaretlerde bulunuyor, küfrediyor, beddua ediyor, asaliyor. Aksama kadar bebek gibi yüksek sesle agliyor, ve en kötüsü beyinim sarsilana kadar bagrip duruyor. Sabrediyorum, ama bazen son noktaya geliyorum, ve tamamen yoruluyorum. Iyice isyan ediyorum, hayat'dan bikiyorum. Ne yapsam bos. Iyilikler hic ise yaramiyor, saaten konusulmuyor'da onunla... Biktim iyice.

  Selamlar

 2. muvahhidim
  herşey O'nun için..!

  Cevap: Zalim kardesim (Yaramaz bir kız kardeşim var hayattan bezdirdi)


  Reklam


  Ben abisiyim, ve bu zamana kadar sayisiz, inanilmaz büyük iyiliklerim dokundu. Ben olmasaydim, kolaylikla söyleye bilirimki asla bu seviyelere gelemezdi. Fakat yaptigim her iyilige ragmen, beni hayat'dan bezdiriyor.
  Kardeş;
  Keşke kız kardeşine,
  dini bilgiler ve ahlak dersi verme hususunda da bu kadar ısrarcı olsaydın. Belki bunları yaşamazdın..!
  Belki yapmış olabilirsin ama bu durumda da aradaki dengeyi koruyamamışsın demektir..!
  nasihat ve sabırdan başka yapacak birşey yok. diye düşünüyorum..

  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


 3. NurIsik
  Üye
  Kardeslerim iyice tatli canimdan bezdim. Öyle bagirip cagriyorki, daha dünkünü atlatamadim. Üstümden yorgunlug gitmiyor. Cok bitkinim. Ben bu durumda ne yapabilirim. Tatli canimdan bezdiriyor.

 4. berkk
  Üye
  Alıntı NurIsik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kardeslerim iyice tatli canimdan bezdim. Öyle bagirip cagriyorki, daha dünkünü atlatamadim. Üstümden yorgunlug gitmiyor. Cok bitkinim. Ben bu durumda ne yapabilirim. Tatli canimdan bezdiriyor.
  Kardeşim Bunlar , Kardeşlerimiz Bize Allah Tarafından Verilen Nimetlerdir.Onların Bu Halleri Normaldir Bu Zamanlarda.Hoşgörüyle Yaklaşarak Çözeceğini Umarım.Bezginlile Değilde , Sevgiyle , Hoşgörüyle Bakmaya Çalış Yüce Allah'ın Sana Böyle Bir Nimet Verdiği İçin Şükret.Bunlar Tatlı şeylerdir

+ Yorum Gönder