+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua okurken Allahı anarken adını söylerken aklıma gelen vesveseler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mantı
  Üye
  Reklam

  Dua okurken Allahı anarken adını söylerken aklıma gelen vesveseler

  Reklam

  Dua okurken Allahı anarken adını söylerken aklıma gelen vesveseler Mumsema Arkadaşlar dua okurken Allahımı anarken ismini düşünürken yada bi yerde Allah ismini duyarken aklıma sövme türünde çok kötü düşünceler geliyo geçiyo çok mutsuzum üzülüyorum gunaha mı gırıyorum acaba ? Allahımı anmıyım mı ismini söylemiyim mi dua etmiyim mi bu küfür düşüncelerinden dolayı niye böyle şeyler düşünüyorum ben lutfe yardım edın Dua etmezsem Allahımı düşünmezsem geçer mi bunlar ? Şu an bile Allahı dusunurken kufurlu sozler geçiyo içimden ben mı soyluyom bunları (

 2. Gemlik
  Üye

  Cevap: Dua okurken Allahı anarken adını söylerken aklıma gelen vesveseler


  Reklam


  Sen söylemiyorsun şeytan sana vesvese veriyor eğer sen ona kulak verirsen daha vermeye devam edicektir.önemseme

 3. Mantı
  Üye
  sağol guzel kardesım bazen dusunuyorum kı acaba dua etmesem mı dua etsem bıle kufur dusunuyorum en azından dua etmezsem gunaha gırmem gıbıme gelıyo cunku normal zamanda cok az olan boyle kufurlu wesweseler dua ederken Allahımı anarken cıkıyor

 4. mertbjk63
  Üye
  O bazen bende de oluyor.Ben hemen besmele çekiyorum.

 5. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Şeytan sana ne gibi vesveseler veriyor ?

  Örneğin birinle konuşuyorsun ve bakıyorsun ki o kişi saçmalamaya başladı ne yaparsın onun sözünü dinlermisin ?
  O kişinin saçmaldığını anladığın gibi canın da sıkılır değil mi ? İşte Şeytanın vesvesesinede böyle kulak vermemen ve hemen Allah'a sığınman lazım.

  Şayet sana şeytandan bir kışkırtma gelecek olursa, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir. (Fussilet Suresi, 36)

  O iblis yırtınmakta çünkü Allah'ın rahmetinden ebediyyen kovulduğu gibi bütün insanları cehenneme sürüklemek için yemin etti.

  Dedi ki: "Senin izzetin adına andolsun, ben, onların tümünü mutlaka azdırıp-kışkırtacağım." (Sad Suresi, 82)
  "Ancak onlardan, muhlis olan kulların hariç." (Sad Suresi, 83)

  Dedi ki: "Madem öyle, beni azdırdığından dolayı onlar(ı insanları saptırmak) için mutlaka Senin dosdoğru yolunda (pusu kurup) oturacağım." (Araf Suresi, 16)

  Sonra Kıyamet gününde Cehennem Ehline

  İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtaracak değilim, siz de beni kurtaracak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azap vardır." (İbrahim Suresi, 22)

  Allah'ın ayetlerinden gafil olanlardan olma !

  Selametle

 6. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Besmele Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla demektir. Eûzu' yu eklersen ancak kovulmuş racim Şeytanın şerrinden Allah'a sığınmış olursun Kardeşim.

  Selametle

 7. Misafir
  arkadaşım bende bu sorunu fazlasıyla yaşıyorum.bende düşünce bozukluğu hastalığı var yalnız küfürlü cümlelerle bir ilgisi varmı bilemedim?

+ Yorum Gönder
dua ederken vesvese,  dua okurken vesvese,  dua okurken akla gelen kötü,  dua ederken gelen vesvese,  dua ederken akla küfür gelmesi,  Dua ederken aklıma küfürler geliyor,  aklıma gelen duayı etmezsem ne olur