+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Envarül Aşıkin kitabı ne kadar doğruluğu vardır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Cevap: Envarül Aşıkin kitabı ne kadar doğruluğu vardır?

  Reklam  Cevap: Envarül Aşıkin kitabı ne kadar doğruluğu vardır? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Envarül Aşıkin kitabı ne kadar doğruluğu vardır?
  yıllar önce sorduğum bu sorunun hala ciddi cevabı gelmemiş.
  Bilen biri yani okuyan birinin düşünceerini sormuştum.
  Bu kitapla gerçekten hakkkı bulduğumu tekrar söylememde fayda var.Elbette ki önce KURANI KERİM

 2. Misafir

  Cevap: Envarül Aşıkin kitabı ne kadar doğruluğu vardır?


  Reklam


  iki arkadaşımda değişik yönleriyle konuyu ele almış ikisindende faydalanmak gerek ALLAH u teala razı olsun cümlemizden ins.

 3. Misafir
  kardeşlerim bu kitabı okuyun.

 4. Misafir
  Soru soralı epey zaman geçmiş ancak ufak bir cümle söylemek geldi içimden. Dini bir kitap okurken ilk önce yazarına bakmak gerekir. Kitabın yazarı ehli sünnet fırkası mı değil mi? Çünkü yazar sapık bir fırkada ise kitabını okurken bizim kalbimize de yazarın sapıklığı akarmış. Bozuk itikat üzere olup kitap yazanlardan Allahu Teala bizleri korusun. Ancak Envarül Aşıkin kitabı veli (evliya) bir zatın kitabıdır. Ehli sünnettir. Okuyana çok faydası vardır. Daha okumaya başlar başlamaz Ahmed Bican Hazretlerinin kalbindeki feyz ve bereket okuyanın kalbine akmaya başlar.

 5. Misafir
  Burcealtug...tesekkur ederim sozlerinizle duygularima tercuman oldunuz...cok dogru bilgilendirme yapmissiniz...ben bugun aldim kitabi henuz okumadim..eminim ki hayatta herkesin nasiplenecegi kisiler..olaylar ve de nesneler vardir...Allah a emanet olun..

 6. Misafir
  İki kitap okuyan fetva verir oldu çok güzel ve güvenilir bir kitaptır,ölçülere mahkum akıllar,ölçülmeyeni nasıl anlar...

 7. Misafir
  Saygilar bu kitabi herkesin okumasini isterim zira bu kitap kuran'i gerçekten tam manada aciklamasidir ve yusuf tavaslinin kitaplarinida ayni şekilde okumanizi isterim çünkü bunlar bize hakikati öğretiyor tabiki de cocuklariniza birakmak en doğrusu bu kitapları zira biz öldüğümüzde neslimizi devam ettiren onlardir,,

 8. Misafir
  Kitap tasavvuf Kitabı'dır herkese tavsiye edilir tekrar tekrar okunması ezberlenmesi gerekir bu kitap hakkında görüş bildirilmesi kimseye düşmez süper bir kitap

 9. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Allah hepimizden razi olsun.yardimci olduysam ne mutlu bana kardesim

 10. @hmet
  Üye
  envarül aşıkın kitabı, içinde bir sürü delilsiz ve hikaye bulunan bir tasavvuf eserdir.
  tavsiye etmyorum

 11. burcealtug
  Kıdemli Üye
  siz yanilmiyorsam mevlana celalettin rumiyide elestirmekteydiniz.Tasavvufla ne probleminiz var

 12. Misafir

  Reklam


  Kitabı 20 sene evvel okumuştum. Her kesimden insanımıza tavsiye ediyorum
  Daha önce bilgi birikimi olan kardeşlerimin muhabbeti artar
  ilmi olmayanların ise ilmi artar
  kitapta hatalı bir kelime dahi yok ancak aslı arapça olan bu eserin dilimize çevirmesinde GAYB le ilgili konularda anlatımda eksiklikler olabilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
envarül aşıkın,  envarul aşikin,  envarül aşıkin,  envarül aşıkın indir,  envarül aşıkın oku,  envarül aşıkın kitabı,  envarül aşikin