+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oturabiliyorum , dizlerimi bükemiyorum nasıl namaz kılmalıyım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Sercan07
  Üye
  Reklam

  Oturabiliyorum , dizlerimi bükemiyorum nasıl namaz kılmalıyım

  Reklam

  Oturabiliyorum , dizlerimi bükemiyorum nasıl namaz kılmalıyım Mumsema S.a Başlıktada belirttiğim gibi , ayakta fazla duramıyorum kilom fazla olduğu için hep ayak değiştirerek tek ayak üzerine ağırlık vererek duruyorum. Boyum çok uzun ve kilolu olduğum için ayaklarımı uzatarak oturduğumda ise vicudumu dik durabilmek için çok kasıyorum ve acı çekiyorum. Dizlerimdede dayanılmaz bi porblem var. Doktor yakında sakat kalacağımı söylüyor ve dizlerimi kırmamı kesinlikle yasakladı. Bende namazımı yere oturup , sırtımıda birşeye yaslıyıp ta kılıyorum. Birkaç kez başka yerlerde sordum ama fazla dallanıp budaklanınca kafam karışıyor. Sadece sorduğum kısma yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayakta durabildiğim halde bacaklarımı uzatarak yerde oturup , sırtımı yaslayıp namaz kılabilirmiyim ? Kılabilirsem rüku ya yarım , secdeye daha fazla eğilmem gerektiğini biliyorum ama secdedeyken ellerimi neyapmalıyım ? Ben eğildiğim kadar secde eder gibi yere sürüyorum. Yardım edecek herkesten Allah razı olsun ve tüm inananların regaip kandili mübarek , duaları kabul olsun.

 2. oLimpoSsS
  Üye

  Cevap: Oturabiliyorum , dizlerimi bükemiyorum nasıl namaz kılmalıyım


  Reklam


  Eğer dizlerini bükemiyorsan ya da bükünce zararı olucaksa saldalyeye vs. oturarakta kılabilirsin önemli olan içindeki niyet rabbi acil şifalar nasip eylesin.

 3. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Allah (c.c) kulları için bir sürü kolaylık vermiştir. Yani oturarak kılabilirisn, oda olmazsa yatarak. Anneannem yatarak kılar mesela. Yusuf Tavaslının namaz kitabında vardır şekille gösterilişi.

 4. Sercan07
  Üye
  Herkese çok teşekkürederim . Bende oturarak ve yaslanarak kılıyorum ama secde ederken ellerim konusunda çok tereddütteyim. Birde cuma namazlarına gitmeye çekiniyorum , laf söyleyen olur , inanmayan olur diye , zira hafız bi akrabam var o bile bişeyin yoktur diyip duruyor . Dedem desen yine aynı. Yani camide okadar yaşlıya laf anlatmayı düşünemiyorum bile .

+ Yorum Gönder
dizlerimi bükemiyorum