+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Almanyada yaşıyorum en dogru nerden yada kimden dinimi sıfırdan öğrenebilirim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Reklam

  Cevap: Almanyada yaşıyorum en dogru nerden yada kimden dinimi sıfırdan öğrenebilirim

  Reklam  Cevap: Almanyada yaşıyorum en dogru nerden yada kimden dinimi sıfırdan öğrenebilirim isimli konu Mumsema.com Cevap: Almanyada yaşıyorum en dogru nerden yada kimden dinimi sıfırdan öğrenebilirim
  Selamün Aleyküm

  Karadamlalar Kardeşim Allah seni de hayırla mükâfatlandırsın.

  Subhanallahi ve bihamdihi tesbihin fazileti burada mumsema'da anlatılıyor.

  En kıymetli en sevaplı tesbih "Sübhanallahi ve bihamdihi"

  Ebu Hureyre R.A'dan rivayet edildiğine göre:
  Allah Resulü (as) şöyle buyurmuştur: "Her kim günde yüz kere Bir ve ortaksız olarak Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur Mülk onundur, hamd onundur, o herşeye kadirdir! derse bu dua o kimse için on köle azat etme sevabına denk olur Ve kendisine yüz hasene yazılır, yüz günah da silinir O gün akşamlayana kadar şeytandan korunmuş olur Ve hiç bir kimse onun yaptığından daha faziletli bir iş yapamaz Meğer ki ondan daha çok okuyan bir kimse olsun Ve her kim günde yüz kere: Subhanallah ve bi-hamdihi (Allah'ı, ona hamd ederek tesbih ederim) derse o kimsenin günahları deniz köpüğü kadar bile çok olsa dökülür"


  Ben 5000 kere Allah zikrini biliyorum o zikirde kalbin gaflette olmaması lazım, çünkü dil ile zikredilmiyor kalb ile oluyor ondan o zikre Zikri Hafi denilmiştir bir örtü kullanıp başın üstüne koyuyorlar bize böyle tarif ettiler bu zikri.

  Subhanallahi ve bihamdihi öyle değil dil ile Allah'ım seni noksan sıfatlardan tenzih eder sana hamd ederim demektir.

 2. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Cevap: Almanyada yaşıyorum en dogru nerden yada kimden dinimi sıfırdan öğrenebilirim


  Reklam


  Zikir yaparken başa örtü koymanın anlamı, gözün başka yerlere kayıp kalbi meşgul etmemesi içindir..Oysa zikir esnasında gözler yumularak da yapılır.

  Subhanallahi ve bihamdihi Sübhanallahil Azîm. Bu zikir sahih hadislerde mevcuttur.Zikredilmesinde çok büyük sevabı vardır.

 3. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Tasavvufta müride telkin edlien ilk zikir Lafza-i Celal'dir.Yani "ALLAH" zikridir.Diğerleri ise kelime-i tevhid, esma zikirleri kademe kademe yapılır.Bunlardan murad, kalbin ve ruhun başka bir hale geçmesidir.

 4. ebuturab
  Site Doktoru
  namaz.hadıslerler

 5. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Ufkuaçık ben hatamı telafi ettim Şii Namazı Linkini Moderatörelere bildirerek sildirdim sende öyle yap şu benim hakkımda anlamadan araştırmadan yazdıklarını sildir oradan !

 6. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Ufkuaçık hafi zikrinde zaten gözler yumulur, örtü altında olmasa bile nasıl yumuk gözler nasıl başka bir yere kaysın ki ? Asıl önemli olan kalbin uyanik olması ve dünya düşüncelerine değil Hakk'a bağlanmasıdır.

 7. karadamlalar
  Kesintili Üye
  "il Azîm" ekleniyor sahih zikirlerin sonuna genelde.bu doğru mudur?hz. muhammed(sav) aktarmamış bunu,ama ekleniyor.

 8. karadamlalar
  Kesintili Üye
  arkadaşlar bir de 70.000 kere kelime i tevhid söyleyelim falan günlük,bu da sahih hadise bağlanmıyor.70.000 kere çekme yerine günde biraz manasını düşünüp hayatımıza ikame ettirmemiz daha hayırlı.

 9. Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  Muhterem kardeşim ebediyyetyolcusu kardeşim.Şu an bende senin hakkında olumsuz mesajımın silinmesi için admin kardeşime bildirdim.İnşaallah gereğini yapacaktır.Hakkını helal et, ben de hakkımı sana helal ettim..

 10. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Ufkuaçık dediğin gibi olsun sana kızmıyorum artık
  Bende hakkımı helal ediyorum.

  Aynı yolun yolcusuyuz birbirimize destek olmalıyız köstek değil.

 11. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Ufkuaçık abi olumsuz mesajın hala silinmedi bu Mesajı tekrar Moderarörlere bildirirmisin.

 12. Ufkuaçık
  Devamlı Üye

  Reklam


  Tamam tekrar bildireceğim, ebediyyet yolcusu kardeşim...

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
dinimi nasıl öğrenebilirim,  5000 vird ile kalp gözü