+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda yanlış niyet ettim sonradan Sehiv secdesi yaptım bu yaptığım doğrumu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Yorum: Namazda yanlış niyet ettim sonradan Sehiv secdesi yaptım bu yaptığım doğrumu?

  Reklam  Yorum: Namazda yanlış niyet ettim sonradan Sehiv secdesi yaptım bu yaptığım doğrumu? isimli yazı www.Mumsema.comYorum: Namazda yanlış niyet ettim sonradan Sehiv secdesi yaptım bu yaptığım doğrumu?
  Namazda son sünneti kılacak iken yanlışlıkla farza niyet edip başladım farkına varınca namazı bozup tekrar son sünnete niyet ettim doğrumu ne yapmam gerekiyor

 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Namazda yanlış niyet ettim sonradan Sehiv secdesi yaptım bu yaptığım doğrumu?


  Reklam


  Namazlarda esas olan niyettir. eğer yanlış bir niyet etmişsen namazın zaten geçerli değildir. Namazı bozar ve yeniden niyet ederek sünnetini kılarsın. Bu doğrudur.

 3. Misafir
  allah aşkına bi yol gösterin. benim birikmiş namazlarım var ve şimdi klmaya başladım, mesela bugün sadece 40 günlük sabah namazı kıldım ve niyetede şöyle başladım. niyet ettim kılamadığım birinci günün sabah namazının iki rekatlık kazasını kılmaya bu şekilde yapıyorum ikinci üçüncü bu şekilde. mesela bin günlükse bininci gün diycem bu şekil doğru mu lütfen bana da cevap verin..

 4. Efdal
  Kıdemli Üye
  her farz namazı kaza ederken son kılmadığım veya ilk kılmadığım namaz demelisiniz
  sayı saymayın

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
namazda niyeti yanlış yapmak,  namazda yanlis niyet edilirse,  yanlış niyet namazı bozar mı,  namaza yanlış niyet etmek,  namazda yanlış niyet,  namazda yanlış niyet etmek,  öğle namazı yerine yanlış niyet