+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kendi kıyametim geldiğinde elçilerin bana ALLAHIMIN selamını getirmesini çok diliyor dua ediyorum. Bunun olması için nasıl bir hayat yaşamam gerek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Kendi kıyametim geldiğinde elçilerin bana ALLAHIMIN selamını getirmesini çok diliyor dua ediyorum. Bunun olması için nasıl bir hayat yaşamam gerek?

  Reklam

  Kendi kıyametim geldiğinde elçilerin bana ALLAHIMIN selamını getirmesini çok diliyor dua ediyorum. Bunun olması için nasıl bir hayat yaşamam gerek? Mumsema Saçma olabilir sorum ama çok dua ediyorum buna.
  Nasıl bir hayat bana bu şerefi verebilir?
  Siz şimdi sünnet diyeceksiniz. Ama 1200 sünneti nasıl yapacağız?
  Tek tek olmasada özetlebilirmiyiz?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Kendi kıyametim geldiğinde elçilerin bana ALLAHIMIN selamını getirmesini çok diliyor dua ediyorum. Bunun olması için nasıl bir hayat yaşamam gerek?


  Reklam


  Saçma değil elbette...

  Zümer süresi:
  73. Rablerine karşı gelmekten sakınanlar ise, bölük bölük cennete sevk edilir, oraya varıp da kapıları açıldığında bekçileri onlara: Selam size! Tertemiz geldiniz. Artık ebedî kalmak üzere girin buraya, derler.
  74. Onlar: Bize verdiği sözde sadık olan ve bizi, dilediğimiz yerinde oturacağımız bu cennet yurduna vâris kılan Allah'a hamdolsun. İyi amelde bulunanların mükâfatı ne güzelmiş! derler.

  1. ayette takva sahipleri övülür, 2. ayette Allaha verdikleri sözde sadık olan ve iyi amelde bulunanlar kastedilir.

  İyi amel ve takva için; İLİM, AMEL ve İHLAS şarttır.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  HAYIR yanlış telafüz ettim. HAŞA ALLAHIN SELAMI SAÇMA demedim ben demek istediğim bu amelleri size sormam.
  Yani sürekli infak ederek ya da ana babaya saygılı olarak ya da namaz kılıp oruç tutarak gibi amller dışında ne yapmalıyız ne yapalım diye sormuştum .
  ALLAH RAZI OLSUN....

+ Yorum Gönder