+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İlim öğrenmek için okuyan birine kendisi çok daha önceden ilim öğrendiği için bu hususda daha bilgili olduğunu idda edenlerin durumu nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  İlim öğrenmek için okuyan birine kendisi çok daha önceden ilim öğrendiği için bu hususda daha bilgili olduğunu idda edenlerin durumu nedir?

  Reklam

  İlim öğrenmek için okuyan birine kendisi çok daha önceden ilim öğrendiği için bu hususda daha bilgili olduğunu idda edenlerin durumu nedir? Mumsema Ilim öğrenmek için okumaktan bıkmayan birine kendisi çok daha önceden ilim öğrendiği için ve bu hususda çok daha bilgili olduğunu idda edenlerin duru mu nedir?

 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  Cevap: Ilim öğrenmek için okumaktan bıkmayan birine kendisi çok daha önceden ilim öğrendiği için ve bu hususda çok daha bilgili olduğunu idda edenlerin duru mu nedir?


  Reklam


  İlmiyle kibirlenen cahilin kendisidir.

 3. gilman06
  Emekli
  SELAMÜN ALEYKÜM SAYIN burcealtuğ sen musa aleyhisselam hızır arkasından neden gitti biliyormusun zahiri manasını herkes biliyor fakat batıni manası buradan sana söylesem fitne doğar o yüzden o soruna şahsi olarak cevaplamanın uygun olduğunu ifade edeyim

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Alıntı mumsema Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  İlmiyle kibirlenen cahilin kendisidir.

  BENDE bunu tasdiklemek adına bu soruyu sormuştum. ALLAH RAZI OLSUN..bu sitedebazı kendilerini alim sanan benim gibi ilim öğrenmek adına bu siteye gelip aklına takılanları sormaya çalışanlarıda cahil diye nitelendirenler olduğu için sordum kardeşim.
  Çünkü ben ilim öğrenen biri olarak kendimi daha evvelinde ilim öğrenmiş birinden ne cahil ne de alim görürüm. Sadece onun bilgisi benden zaman adına önce gelse de kibirlenecek kadar çok olmadığı kanısındayım. Bu iş için ömrünü adamış olanları tenzih ederim.Bilakis bilmediğini bilenden sor demişler. Ama bunu yaparkende kardeşini incitmemelisin haksız mıyım?

 5. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  قُلْ هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ إِنَّمَا يَتَذَكَّرُ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ

  ''....De ki: “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Ancak akıl sahipleri öğüt alırlar.'' (Zümer 9)

  Kardeş;
  Allah (c.c) cümlemizi, ilmiyle âmil olanlarda eylesin..!


 6. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Amin.....sORULARA yaklaşma uslubunuzdan da artık vicdanen üzüldüğünüz kanısındayım. Bu yüzden sizi affediyorum.
  Zira AFFETMEK ALLAHIN en sevdiği ameldir.
  Ben sorularıma devam edeceğim. Çünkü okudukça soru sorma ihtiyacı duyuyorum.
  İlim öğrenmekden ziyada İLİMLE AMEL ETMEYİ NASİP ETSİN.İNŞALLAH .,,
  ALLAHA EMANET OL

 7. Şema
  el-âsa limen âsa

  İlmi, kibirlenmek, kendini büyük görmek için isteyenlerden hiçbiri felah (kurtuluş) bulmuş değildir. Ama ilmi tevazu için, âlimlere ve insanlara hizmet için isteyen, elbette felah bulur, kurtulur.


  imam şafii hazretlerinin sözü

+ Yorum Gönder
ilim öğrenmek