+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazını nasıl kılacağım? Yanmak istemiyorum! Borçlarımı ödemek istiyorum! Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cihan0606
  Üye
  Reklam

  Kaza namazını nasıl kılacağım? Yanmak istemiyorum! Borçlarımı ödemek istiyorum!

  Reklam

  Kaza namazını nasıl kılacağım? Yanmak istemiyorum! Borçlarımı ödemek istiyorum! Mumsema Selamun aleyküm, arkadaslar. Benim 2,5 Yil namaz borcum var... ama ben 3 yil kaza kilmak istiyorum (Daha güvenli. Eger 2,5 yil kilarsam eksik kalan namaz ola bilir) Benim türkcem pek iyi degil, cünkü almanyada yasiyorum. Bana kolay bir sekilde anlatirsaniz sevinirim. Ben Normal namazlari nasil kilacagim? Yani Sünnetleri de kilmam gerekiyor mu borcum varsa? Misal öglen namazi 4+4+2 Ben sadece farzini bir de Kaza kilsam olur mu? Kaza namazini nasil kilacagim? Nolur yardimci olun, ALLAH ´da sizin yardimciniz olsun ... Simdiden tesekkürler...

 2. fatihbarut
  Üye

  Cevap: Yardım edın nolur... Yanmak ıstemıyorum! Borclarımı ödemek ıstıyorum!


  Reklam


  Selamün Aleyküm
  Yapacağınız oldukça basit.
  Öncelikle sadece farz namazları kaza edeceksiniz. Bu da günlük toplam 20 rekat eder.
  Bir tane cep takvimi alın. Boş kaldığınız zamanlarda bir günlük namazı kaza edin ve takvimdeki günlerden birine çarpı işareti koyun.
  Bir de bakmışsınız ki borcunuz kalmamış

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı Cihan0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selamun aleyküm, arkadaslar. Benim 2,5 Yil namaz borcum var... ama ben 3 yil kaza kilmak istiyorum (Daha güvenli. Eger 2,5 yil kilarsam eksik kalan namaz ola bilir) Benim türkcem pek iyi degil, cünkü almanyada yasiyorum. Bana kolay bir sekilde anlatirsaniz sevinirim. Ben Normal namazlari nasil kilacagim? Yani Sünnetleri de kilmam gerekiyor mu borcum varsa? Misal öglen namazi 4+4+2 Ben sadece farzini bir de Kaza kilsam olur mu? Kaza namazini nasil kilacagim? Nolur yardimci olun, ALLAH ´da sizin yardimciniz olsun ... Simdiden tesekkürler...

  öncelikle mezhebini belirtmelisin.çünkü hanefi dışındaki 3 mezhepte kaza borcu olan nafile kılamaz.ama hanefi nafile kılabilir.ama şöyle bir şey de var sen diyorsan ki ben sünnetleri kılarsam kaza kılamıyorum hanefi de olsan sünnetleri terk etmek daha isabetli olur.


  ayrıca arkadaş 17 rekat farz namazı 20 olarak yazmış onu düzeltelim.

+ Yorum Gönder