+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza namazı borcum var, Nasıl namaz kılacağım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Cihan0606
  Üye
  Reklam

  Kaza namazı borcum var, Nasıl namaz kılacağım?

  Reklam

  Kaza namazı borcum var, Nasıl namaz kılacağım? Mumsema Benim 3 Yillik borcum var! Simdi ben sünnetleri kilamam... Ben misal öglen namazini nasil kilmam gerekir? sadece farzini mi? Üstüne bide gecmis öglen namazini kaza etmem lazim, nasil edecegim.. .Cok bilgisizim nolur yardim edin.. ALLAH ´da sizin yardimciniz olsun

 2. rokcesiz
  Üye

  Cevap: BORCUM VAR, Nasil namaz kilacagim? YARDIM EDIN LÜTFEN :(


  Reklam


  Benim tavsiem bir ilmihal kitabı alıp namaz kısmını baştan sona okuman. Ama benim bilgime göre bundan sonra kılacağın vakit namazlarında farz ve sünneti tam kılman gerkiyor kaza namazlarında sünnet kılınmaz sünnetlerin kazası olmaz yani .

 3. pismanımm
  Üye
  öncelikle sorum şu kaç yıllık kaza borcun var?
  hangi mezhep in içtihadına göre hareket edersin?

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  şafi ise sünneti terkedecek hanefi ise sünneti kılarsam kaza kılamam diyorsa yine sünneti terk edecek

 5. Misafir
  değerli kardeşim uyuya kalmak ve unutmak haricinde, kasten terkedilen namazın kazaları olmaz. büyük günah işlediğin için Allaha tevbe etmelisin ve bir daha namazını terk etmemelisin. arapça kaza manası zamanında tamamlanılan ibadet demektir. efendimizin sav kim uyuya kalır veya unutursa hemen kaza etsin manası hemen tamamlasın demektir. arapça olarak)... ama türkçe olarak ise kaza etsin derler değildir.. kuranda 56 yerde geçer arapça olarak kaza kelimesi. hepsi de zamanında yapılan ibadettir. kuran türkçe olarak değil arapça olarak indirildiği için.. kasten kaçırdığın namazlara tevbe edeceksin ve bir daha kaçırmayacaksın. allah da senin günahlarını sevaba çevirecek Günahlarına gerçekten Tevbe edenlerin günahı sevaba döner.
  Bakınız Furkan 70, Meryem 60, Tahrim 80, Taha 82, Maide 39, Araf 153,
  Nahl 119 ve Nur 5. ayetler…

  Namaz kılmayıp sonra Tevbe ederim hallolur diyenlerin Tevbeleri olmaz. Bakınız nisa 17. ve 18. ayetler.

  Dinimiz kolaylık dinidir. Bakınız Bakara 185, Bakara 286, Maide 6,
  Taha 2,3. Hac 78. Kamer 17. Kehf 88, Leyl 7. ayetler..

  vesselam 8 mezhep uzmanı...

+ Yorum Gönder