+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bugün sabah namazını kaçırdım. Çok üzüldüğm için RABBİM sabah namazını haneme yazar mı sizce?Bununla ilgili hadis var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Bugün sabah namazını kaçırdım. Çok üzüldüğm için RABBİM sabah namazını haneme yazar mı sizce?Bununla ilgili hadis var mı?

  Reklam

  Bugün sabah namazını kaçırdım. Çok üzüldüğm için RABBİM sabah namazını haneme yazar mı sizce?Bununla ilgili hadis var mı? Mumsema Sabah namazı benim için çok öenmli. O kadar huşu içinde oluyorum ki o an. Diğer zamanlardan daha bir zevkle kılıyorum. Karşımda olduğunu bana gözlerime bakıp rahmet ettiğini hissetmekteyim. Arkamda melekleri benimle saf tutuyor gibi hissediyorum. İnanın bunları yazarken gözlerim doluyor şimdi. Ben hep dua ettim. Sabah namazlarına beni uyandır RABBİM diye. Sadece 4 kez kaçırdım. Bu gittikçe artacak diye endişe ediyorum. Sabah namazının güzelliğini bilen bir mümin sürünerekde olsa o çağrıya gelir ayetini hiç akımdan çıkartmıyorum. Ve bunu içimde yaşıyorum. Bu sabah ezanı hiç duymadım. Çok dua ediyorum inşallah bir daha kaçırmam.
  Bana bu kadar üzüldüm diye acıyıp haneme yazar mı sizce ?Şimdi namazda gene kazasını kılıp dua ettim.

 2. berkehan
  Emekli

  Cevap: Bugün sabah namazını kaçırdım. Çok üzüldüğm için RABBİM sabah namazını haneme yazar mı sizce?Bununla ilgili hadis var mı?


  Reklam


  Hatalar,kusurlar ve günahlar başkalarına ifşa edilmeyip,gizli tutularak öyle tövbe edilmeli.O tövbenin kabulü için bu gereklidir.Hata,kusur ve günahlarımıza kimseyi şahit etmemeliyiz.Çünkü ahirette günahımızın affedilmesine itiraz edecek kimse olmaz.
  Birde böyle şeyler sürekli toplum içinde söylendiğinde bir zaman sonra kendimiz ve başkaları tarafından normal görülmeye başlanabilir.İşte onun için atalarımız "ibadette kabahatte gizlidir."Demişler sözdeki ibadetten kastın farz ibadetler olmadığını belirteyim ki yanlış anlamaya sebep olmayayım

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Artik eskisi gibi degil , cift pencereler , isocamlar felan sesi engelliyor , siz yinede bir calar saat kurun aksam yatmadan..

 4. İnanc
  Devamlı Üye
  Telefonunuzu kurun en yüksek sese çıkartın...
  telefonu yattığınız yerden uzak bir yere koyun...

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  büyük veli olan beyazıd bestami hazretleride bir gün sabah namazına kalkamaz.ağlar tövbe eder üzülür ve sabah namazından daha fazla ecir alır.ve ertesi gün şeytan onu uyandırmaya gelir.bu hikayeyi okumanı tavsiye ederim.sen elinden geleni yapmışsan alarm kurmak gibi falan uyku hali mazerettir sonuçta.tabi tedbir almayıp uyanmayı beklemeyi demiyorum.

 6. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Ezanı duyuyordum ki. Saate gerek kalmıyordu. Sanırım ben dillendirdim((((
  İnşallah bundan sonra daha dikkat edceğim.
  ALLAH RAZI OLSUN.

+ Yorum Gönder
sabah namazını kaçırdım,  sabah namazini kacirdim