+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirke girmek istemiyorum aklıma kötü şeyler geliyor... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Reklam

  Şirke girmek istemiyorum aklıma kötü şeyler geliyor...

  Reklam

  Şirke girmek istemiyorum aklıma kötü şeyler geliyor... Mumsema benim aklıma sürekli şirk ve küfür şeyleri geliyor ama ben küre girmek istemiyorum sürekli benim rabbim Allahtır diyorum ama şirk düşüncelerinden kurtulamıyorum geçen gün yine düşünceler geldi nefsim çok kötü şeyler getiriyor aklıma birden "Allah benim rabbimdir" dedim ama ters söyleyince sanki kendime demişim gibi oldu sandım ama hemen rabbimdir dedim arkasından ama içim rahat değil ne yapmam gerekir?

 2. berkehan
  Emekli

  Cevap: Şirke girmek istemiyorum aklımakötü şeyler geliyor...


  Reklam


  Hergün soğuk suyla duş al.

 3. Galus
  Devamlı Üye
  sevgili kardeşimiz bu tür düşüncelere kendini kaptırma,bizleri yaratan Allah çok yücedir.sana bu gibi vesveseleri ,düşünceleri veren şeytandır, Bu tür düşüncelerde ihlas,felak,nas ,,ayetelkursi surelerini okuyabilirsin.

  Alıntı berkehan Nickli Üyeden Alıntı
  Hergün soğuk suyla duş al
  cevap verme gibi bir zorunluğun yoktur. duş almayla geçseydi keşke...

 4. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  peki bu söz beni şirkesokmaz demi ? hemen arkasından rabbimdir dedim çünkü

 5. tolga87
  Üye
  insan iradesi dışında aklından geçen küfür ve şirk dolu düşüncelerden sorumlu değildir çünkü bunlar senin düşüncelerin değil şeytanın düşünceleridir.Şeytan kendi düşüncelerini sanki senin düşüncelerinmiş gibi göstererek ümitsizliğe düşmeni ister rahat ol vesveseye yapılacak en güzel şey onu hiç kale almamak kafaya takmamaktır.

 6. Galus
  Devamlı Üye
  içinden geçen kötü düşünceler için sorumlu değilsin,ancak bunu fiili yada sözlü olarak telafüz edesen sorumlu olursun, dediğim gibi bu tür düşüncelere aldanma şeytandan geldiğini bil.

 7. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  sürekli şirk düşüncesi geliyordu bende "Allah benim rabbimdir " dedim ama söz ile söylemedim ağzıma geldi ve dilimde döndürdüm sadece şirk düşünesi geldiğinde hemen arkasından ama yinede içim rahat değil çünkü "Allah benim rabbimdir " derken yanlış düşünce geliyor orda benim sözü varya ondan dolayı içim rahat etmedi ondan sordum zaten şimdi benim rabbim Allahdır diyorum düşünce gelince

 8. tuharatu
  Üye
  Kardeşim şeytanın vesvesesinden başka şeyler değil bunlar zamanında banada aynı şeyler olmuştu bunun çözümü dua edip Allaha sığınman ve kendi kendine ''Rabbim bunlar benim düşüncem değil şeytanın vesvesesi ben onları duymuyorum söylemiyorum sen beni biliyorsun''de ve sürekli şahadet getir rahatlayacaksın Allahın izniyle...

 9. yardım
  Üye
  arkadaşlar bana geçen gün vesvese geldi ben onun rolüne bürünüp sesli söyledim ve bunu yaparken aklımda hemen tövbe etmek vardı.sonrasında da tövbe ettim.şirk girmiş miyimdir?

 10. @hmet
  Üye
  yardım adlı kişi
  Vesveseleri yani aklınıza gelen her şeyi yazmanız dinimizce yasaklanmıştır.

 11. Misafir
  NAS suresini okuyunuz;

  Okunuşu
  Bismillahirrahmânirrahîm.
  1- Kul e'ûzü birabbinnâs
  2- Melikinnâs
  3- İlâhinnâs
  4- Min şerrilvesvâsilhannâs
  5- Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi
  6- Minelcinneti vennâs

  Anlamı
  Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
  1- De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine,
  2- İnsanların hükümdârına,
  3- İnsanların ilâhına,
  4- O sinsi vesvesecinin şerrinden.
  5- O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar.
  6- Gerek cinlerden, gerek insanlardan.

+ Yorum Gönder