+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yemin kefareti ne oruç tutsam olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. dilan16
  Üye
  Reklam

  Yemin kefareti ne oruç tutsam olur mu?

  Reklam

  Yemin kefareti ne oruç tutsam olur mu? Mumsema Arkadaşlar öncelikle merhaba. Kafamda soru işaretleri var.Ben sigara içmemek için annem tarafından zorla Kur'anı Kerim e el bastım ve yemin ettirildim . Bazıları yemin istemeden edildiği için kabul olunmaz diyor. Kuzenim de öyle diyince ben de içtim. Sonradan çok pişman oldum uykularım kaçtı. Maddi bir gelirim yok o yüzden 3 gün oruç tutsam geçerli olur mu?

 2. İnanc
  Devamlı Üye

  Cevap: selamın aleyküm


  Reklam


  Sual: Yemin kefareti nasıl verilir?
  CEVAP
  Yemin kefareti için, zekat alması caiz olan on fakire, bütün bedenini örtecek kadar bir kat çamaşır verilir. Yahut aç olan on fakire, bir gün iki defa yemek verilir. On fakire bir defa, bir fıtra miktarı buğday, un da verilebilir. Yahut bu değerde kumaş, havlu, mendil, çorap, et, pirinç, terlik, ayakkabı, ilaç veya uygun bir din kitabı veya altın vermek de caiz olur. Veya bir fakire on gün vermek de olur. Bunları yapamayan fakir, peş peşe yani aralıksız 3 gün oruç tutar.


  -------------------------


  Ayrıca '' SelamınAleykum '' değil '' Selamunaleykum ''

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  dilan16 sorularınızı anasayfa daki Sizden gelen sorular,
  bölümüne açmanız gerekli hem daha çabuk cevaplanır kardeşim

  konu ilgili bölüme kaydırılmıştır.


+ Yorum Gönder