+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İstimnadan kurtularamiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ryan123
  Emekli
  Reklam

  İstimnadan kurtularamiyorum

  Reklam

  İstimnadan kurtularamiyorum Mumsema Merhaba degerli kardeslerim!

  ben okadar ii türkce bilmiyorum, sadece duymaktan ögreniyorum. bu yüzden almanca yazicam, INSALLAH biri bana yardim edebilir:

  Ich habe seit Jahren das Problem, dass ich nicht aufhören kann Masturbation zu betreiben. Manchmal schaffe ich es Tage ohne dem Masturbieren auszuhalten, dann manchmal Wochen, einen Monat und einmal habe ich es drei Monate lang ausgehalten. Aber gestern war das schon wieder. Ich habe 2 Wochen ausgehalten und bin wieder gescheitert. Vielleicht habe ich Vergnügen während des Masturbierens, aber danach weine ich nur, ich bereue es immer und bete zu ALLAH, dass er mir vergeben soll. Ich dusche und nehme ein Bad gleich danach. Mein Problem ist, dass ich nicht in islamischen Ländern wohne. Ich wohne in Österreich und da verzichten die Leute auf gewisse Regeln im Islam. Sie trinken Alkohol, nehmen Drogen oder haben Sex vor der Ehe zum Beispiel. Aber ich bin nicht so. Doch das größte Problem ist, dass die Frauen nie ganz behüllt bzw. angezogen ist. Immer zu kurze T-Shirts mit tiefem Auschnitt oder sehr kurze Hosen, auch in der Schule ist es so. Die Mädchen in meiner Klasse sind alle so. Und im Fernsehen sieht man sehr oft Frauen in Bikinis oder BHs. Ich kann daher nicht immer wegschauen, denn wenn ich mich umdrehe, ist schon das nächste Mädchen so angezogen und immer wieder. Ich habe Angst vor ALLAH. Ich habe Angst eine Sünde zu begehen. Wie kann ich das Masturbieren verzichten? Fasten habe ich schon, es nützt leider nichts. Auch meinen Penis mit kalten Wasser zu waschen bringt nichts.

  Bitte helft mir.

  Yıllardır ben mastürbasyon Ben gün mastürbasyon olmadan dayanmak olsun Bazen faaliyet duramazsın sorun olmuştur, o zaman bazen hafta, bir ay ve bir keresinde üç ay boyunca katlanmış, ama dün yine 2 hafta kaldı dayandı ve ben mastürbasyon sırasında zevk olabilir yine başarısız oldu, ama sonra ağlamaya, ben sonsuza kadar pişman değilim ve o haklı Benim sorunum sonra banyo duş ve almalı beni bağışlayın Allah'a dua ediyorum İslami değilim olduğunu ülkelerde ben Avusturya'da yaşayan insanları, örneğin evlilik öncesi seks, alkol veya uyuşturucu var İslam'da belirli kurallar pes yana yaşıyorlar, ama ben değilim ama en büyük sorun tamamen saran hiçbir kadın ya da çekici olmasıdır çünkü eğer derin bir yaka ve çok kısa pantolon ile T-shirt her zaman çok kısa, hatta okulda benim sınıf kız bu yüzden tüm yalnızlığı ve çok sık televizyonda görmek ise, bikiniler ya da sütyen kadınların ben, sonsuza kadar bakma böylece ben dönüyorum, zaten böyle giyinmiş bir sonraki kız ve yine ben Allah'tan korkuyorum, ben nasıl mastürbasyon önleyebilirsiniz günah işlemeye korkuyorum? Ne yazık ki, açlık oldum, iyi hiç bir şey yok, o da soğuk su ile benim penis yıkamak kazandırır

  Lütfen bana yardımcı olun


 2. dilek10
  Üye

  Cevap: Istimnadan kurtularamiyorum..:(


  Reklam


  merhaba kardeşim...


  İstimna,istMasturbation.Dies,umwie auch immer,sich selbst genügendenMitteln zu erreichenOrgasmus.Dieser Jobist nichtverboten,zu genießen.Ruhe finden, wenn erlaubtsich zu entspannen,keine Gefahrdes Ehebruchs, wirdwajib.Also,aus reiner Freudeder Masturbationeine Sünde.Aber,Leutebefestigt sind,istbei Männern, mussbetraut sein,dann wäre eszulässig ist,ist keine Sünde.Bei Gefahrfür Frauen oder fürMännerbegehenEhebruch, Masturbation, dann ist eswajib, dheinen Orgasmus zu erreichen,sollte sieloswerden Langeweile.

  Zur Frage, obMasturbationSperma,mussWaschung, das Fastenauchinfiziert.

  Semenbei Frauenschwieriger ist, um anzukommen.Sobald dieSamen, die so genannteviskose Flüssigkeit, wennmeziWaschungnicht erforderlich ist.Meni,zittert,sindKontraktionen.Meziextra Meile, gibt esSamenauf diese Weise,ist verständlich.


  Wenn ich glücklich gewesen, Ihnen zu helfen !!!!


 3. ryan123
  Emekli
  Yani zevk alirsam mi günah olur? Bende böyle oluyor: Aklima hep kadinlar geliyor, ve masturbasyon yapmasim geliyor ama yapmamaya calisiyorum. Ama bazen kendimi tutamiyorum ve istimna yapiyorum. Masturbasyon YAPARKEN zevk gibi bisey hissediyorum, ama YAPDIKTAN SONRA pisman oluyorum, ve aglamaya basliyorum, pisman oluyorum, ALLAHA dua ediyorum, dus ve abdest aliyorum.

 4. dilek10
  Üye
  tabiki bu seiklde yaptığın günah!!!! bol bol tövbe et hadisleri oku nefsini kır... Ozaman inan bidaa olmuycak.. Nefsin seni yönetmesin.

  Allah yardımcın olsun...

 5. İnanc
  Devamlı Üye
  Yapman gerek şey şudur güzelce tevbe namazı kılacaksın..
  sonra nefsine düşman olacaksın
  hep ALLAH'ı anacaksın
  Şeytan vesvese verdiği anda ALLAH'tan yardım istiyeceksin
  eğer şeytan sana istimna yap diyorsa lavobaya git namaz abdesti al vesvese geçmedimi
  ALLAH rızası için nafile namazı kıl yinemi olmadı Kuran oku
  Kuran okumayı bilmiyormusun ozaman'da Türkçe mealini oku ..

 6. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Kardes sen uzaklastıkça seytan ve nefisin de senin günaha girmenden ümitleri kesilecek. Allah'a dayan ve sabret.
  Allah'ın yardımıyla o ikisinin ümidi kesildimi zaten kendini tertemiz hissedeceksin, aklına gelse bile sen ondan nefret edeceksin artık.

 7. ryan123
  Emekli
  Nefsin nedemek?

  Yani ben hep yapmamaya calisiyorum. Böyle masturbasyon yapmaya zevinmiyorum, üzülüyorum. Bol bol ALLAHA dua ediyorum ben, ve her girdigim yerde "bismillah" diyorum. ALLAHtan cok korkiyorum. ALLAH bize okadar seyler nasip ediyo ve ben böyle günah isliyorum. Ramazanda kesinlikle yapmicam, ama ramazana kadar birakmak olmus istiyorum.

  Nafile duasi mi kilim? Ama nafile nedemek? Nafile olan biri cocuk yapamiyor bildigim kadar, yani neden nafile namazini kilim?

 8. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Yok yok, dur şimdi, nefs demek, senin içinde kötülüğü emreden, istimna gibi hırs gibi, sinirlenmek gibi kıskançlık gibi fena şeyleri isteyen şey nefstir işte.

  Bak zaten kendin de üzülüyorsun, o zaman tek yapman gereken yapmamak.
  Karşı koyacağın süre çok uzun değil, sen karşı koydukça istek azalacak, istek azaldıkça işin kolaylaşacak.
  Yapacak olduğunda arkasından gelen pişmanlığı düşünsen sana yeter zaten.

  İstimnadan kurtulmanın bir yolu da oruç tutmaktır. Peygamberimiz (s.a.v.) bu durumlarda oruç tutmayı önerir. Oruç tutan kişi zaten oruçlu olduğu süre içerisinde istimna edemez. Oruç açtıktan sonra da kendine yakıştıramaz, bütün günü oruçla geçirdikten sonra günaha girmeyelim, güzel bitirelim günümüzü diye.

  Bir de şu var ki, demek ki Allah (c.c.) senin bu fenalıktan kurtulmanı istemiş ki, sen kurtulmanın yollarını arıyorsun. Allah (c.c.) da sana kurtulmayı inşaAllah nasip eder.

 9. ryan123
  Emekli
  INSALLAH !

  Cok aradim bi cözüm. Ama bi kere 3 ay istimna yapmamistim, ama hirs gitmiyordu. her gün vardi, ama bi sekilde 3 ay kendimi tutabildim.

 10. İnanc
  Devamlı Üye
  İhtilam olmuyor musun ? ( Gece rüyalanma )

 11. ryan123
  Emekli
  Eskiden bazen oluyordum. Yani rüyalarimda hep kadinlari göriyordum ve ihtilam oldugumda, yani orgasm olurken, uyaniyorum. Ama artik hic öyle bisey olmiyor, rüyalarimda öyle seyler görmiyorum artik.

+ Yorum Gönder
masturbation günahmı,  masturbator günah mı