+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hırsızlık ile ilgili takıntım var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fenom
  Üye
  Reklam

  Hırsızlık ile ilgili takıntım var

  Reklam

  Hırsızlık ile ilgili takıntım var Mumsema Selamün Aleyküm


  şimdi benim aklıma yeni bir takıntı geldi şimdi İslam'da hırsızlık yapanların eli kesiliyor yada elleri kesiliyor şimdi günümüzde türkiyede bu kurallar işlememekte işte başta beni yanlış anlamayın ben hırsızlıktan nefret ederim işte takıntım şöyle şimdi hırsızlık yaptığım zaman ben kendi elimi kesmek zorunda hissediyorum eğer kendi elimi kesmessem Ahiret hayatında Ebedi Cehennem'e giderim sanıyorum tabiki hırsızlık yapmak istemem ama şu durumlarıda malesef hırsızlık sanıyorum yere bir eşyam düşse aman başkasınındır yerde kalsın sahibi alır diyorum bu takıntıyada engel olamıyorum eşyanın benden düştüğünü bildiğim halde başkasının diye şüpheye düşüyorum evde annemden izinsiz peçete koparamıyorum hırsızlık olur diye ve takrarlaya tekrarlaya izin alıyorum malesef yemek içinde öyle para içinde öyle harçlık içinde öyle malesef engel olamıyorum sorularım şöyle :

  1) hırsızlık yaptım diyelim elimi kesmedim Ahiret hayatında Ebedi Cehennem'e gider miyim ?
  2) bilmeden birinin eşyasını kendi eşyam sanıp alsam hırsızlığa girer miyim ?
  3) annemden veya babamdan izinsiz bişi alıp izinsiz bişe yesem hırsızlığa girer miyim ?
  4) izinsiz eşya alıp izinsiz yemek yiyip sonradan aldığımı yediğimi söylesem hırsızlığa girer miyim ?

  bu takıntım karışık olabilir ama yardımlarınızı bekliyorum gerçekten çok sıkıntılanıyorum

 2. stajer imam
  الإمام المتدرب

  Cevap: hırsızlık ile ilgili takıntım var yardım edin


  Reklam


  fenom,
  dediğim gibi... takıntı olduğunun sen de farkındasın, takıntılarına aldırış etme ve varsayımlar üzerine de konuşma. takıntıların daha da artar.
  mesala,
  şimdi ben senin sorularını cevaplamazsam kul hakkına mı girerim??? gibi takıntılar
  cevap olsun diye cevaplamıyorum


 3. islamyolu
  Emekli
  1) hırsızlık yaptım diyelim elimi kesmedim Ahiret hayatında Ebedi Cehennem'e gider miyim
  ?

  Kardeşim gerek Hırsızlığın , gerek zinanın cezasını şeriat kanunlarına göre devlet vermesi lazım. Şahıs kendi kendine veya bir başkasına böyle şeyleri yapması caiz değildir. Bizim ülke şeriatla yönetilmiyor. bunun için öyle bir durumda yoktur. Hırsızın yapacagı tek iş. Hırsızlık yaptığı kişiden helallik alacak. ve Allaha bol bol Tövbe istiğfar edecek. Allah affedenlerin en büyüğüdür.

  2) bilmeden birinin eşyasını kendi eşyam sanıp alsam hırsızlığa girer miyim ?
  insan günah işler insan hata yapar. öyle bir durumda bilmeden bir iş yaptıysan , bildiğinde iade edersin.

  3) annemden veya babamdan izinsiz bişi alıp izinsiz bişe yesem hırsızlığa girer miyim ?
  Annenin babanın yasakladıgı şeyleri alırsan girer. Ama bilmem annenden habersiz ekmek yedin bilmem , Anneden habersiz evde birşeyi yedin. Zaten anne evladına bu durumda bir kin kusmaz ki. Ama babanın cebinden gizli para aldın , Annenin çantasından altın veya para aldın. bu durum hırzılığa girer. Onu sen ayırt edebilirsin.

  4) izinsiz eşya alıp izinsiz yemek yiyip sonradan aldığımı yediğimi söylesem hırsızlığa girer miyim ?
  Arkadaşlarından eşya gibi , onların yiyecekleri gibi şeyleri almak uygun değildir. eğerki alınmıssa , sonradan aldığını yedigini söylersen. onlarda hakkını helal ederse bir sorun yoktur. Bunu alışık haline getirmemek gerek ben yanlışlıkla veya cehaletle olan birşey için diyorum.


  son olarak Hırsızlık yapan hırsızlıgın günah oldugunu bile bile yapıyorsa. O kişi kafir olmaz. büyük günahlardan olur. Kafir olmayanda ebedi cehenneme gitmez.

  eğerki hırsızlığa helal derse. o zaman Ebedi cehenneme gitmesinden korkulur. çünkü harama helal diyor. Harama helal demek insanı kafir eder.

 4. fenom
  Üye
  Allah razı olsun

  çok teşşekkür ederim

 5. Misafir
  Selamın aleykum ;Ben 17 yasında bır kızım,cok cok yakın bır komsumuzdan 2 tane far 3 tane ruj ve bır tanede maskara caldım bırazcık kullandım bır ruju bırıne verdım bır ruju kaybettım dıgerlerı duruyor cok felaket pısmanım bu kısıden ozur dılıyemem yayılır etrafa o kayıp malzemelerın yerıne baska ruj koysam dıgerlerınıde farkettırmedem koysam olurmu lutfen yardım edın cok kotuyum.... Tesekkurler sımdıden

 6. Misafir
  20 yaşında kızım var 5 yıldır hırsızlık yapıyor ve az buz deil ciddi paralar baskasından çalıyormu bılmiyorum ama benim evden para altın ne bulursacalıyor bugüne kadar evden 10bin çalmıştır bildiğimiz bide fark etmediklerimiz vardır ve aşırı yalan söylüyor ne yapacagımı bilmiyorum çok çaresızım evlat atsan atılmıyor

+ Yorum Gönder
hirsizlik yapma takintisi