+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cehennem ile ilgili takıntım var yardım edin Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. fenom
  Üye
  Reklam

  Cehennem ile ilgili takıntım var yardım edin

  Reklam

  Cehennem ile ilgili takıntım var yardım edin Mumsema Selamün Aleyküm


  şimdi ben bir gün içimden şöyle dedim eğer Sabah Namazını kılmassam Ebedi Cehennem'e gideyim diye bir his geçti Töbe Töbe Töbe Töbe sonra neyse kıldım ama sonra içimden tekrar olarak eğer bugünkü kalan diğer 3 yada 4 vakit Namaz kılmassam Ebedi Cehennem'e gideyim dedim Töbe Töbe Töbe Töbe Töbe Töbe Töbe ve malesef kılmadım. sorularım şöyle :

  1) Böyle dedim diye Ahirette Ebedi Cehenneme gider miyim ?
  2) İsteyerek mi bilmiyorum hiç anlamadım ama dıştan ve çok istekli söyleyip yapmassak Ebedi Cehennem'e gidermiyim ?

 2. stajer imam
  الإمام المتدرب

  Cevap: Cehennem ile ilgili takıntım var yardım edin


  Reklam


  fonom,
  içinmizden geçirdiğimiz fısıltılar, vesveseler ve hislerden sorumlu değiliz.


 3. islamyolu
  Emekli
  1) Böyle dedim diye Ahirette Ebedi Cehenneme gider miyim ?
  2) İsteyerek mi bilmiyorum hiç anlamadım ama dıştan ve çok istekli söyleyip yapmassak Ebedi Cehennem'e gidermiyim ?
  Bol Bol tövbe istiğfar çek. Böyle bir cahillik yapma.

  ya senin sorunun nedir kardeş. çok büyük vesvese problemin var. cehennem den çok korkuyorsun. Ama yapmadıgın şeyde yok. Yaptıktan sonrada pişman oluyorsun. ağzından çıkan kelimeleri düşünmeden konuşma. Ezbere kelimeler de etme. Bilmiyorum evlimisin degilmisin. İlerde bir gün 3 kere boş ol dersin karın da boş olur. içindeki vesveseleri dışa vurursun bu sefer Dindende çıkarsın. Dikkat et. Vesveselere kapılma

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  evet vesveselerden sorumlu değiliz. Kalbimizden sorumluyuz. Ama bu kişinin ağzından çıktığı an vay haline. dİKKAT ET KARDEŞİM

 5. fenom
  Üye
  Allah razı olsun

  kusura bakmayın çok soru sordum şimdi ben bu düşünceyi istekli olarak aklımdan geçirmedim olay şöyle oldu aslında ben gece yataktayken Namaz kılmadığımın farkındaydım sonra aklıma kendimi disiplin etmeliyim etsem belki tekrar Namaz'a başlarım dedim içimden ama nasıl disiplin etmeliyim işte sonra bunu düşündüm sonra aklıma birden bire bu düşünce geldi ama pek istekli değildim aklımdan atmak istedim ama atmadım atamadım sonra bunu şartlandırdım . Sünnetleriyle kıl Kazalarıyla kıl gibi şartlandırmalar yaptım kafamdan neyse zar zor acele acele öğle Namazı'na yakın bi vakitte kıldım Öğle Namazı'nıda kıldım. neyse sonra eve giderken aklıma geriye kalan Vakit Namazlarınıda kıl yoksa bu düşünce aynı şekilde geldi baştan gene aklımdan atmak istedim ama malesef gene şartlandırdım .Sünnetleriyle kıl Kazalarıyla kıl gibi şartlandırmaları tekrar yaptım . eve gittim İkindi Namaz'ınıda kıldım Sünnetleriyle Kazalarıyla . ama dilim Arapça'ya rahat bir şekilde dönmediği için Dua'da ufacık bir hatada Dua'yı baştan okuyordum ve bu halimi hatırlayınca Akşam Namazı'nı ve Yatsı Namazı'nı kılmak istemedim. ve şimdide neyse Namaz'a tekrar başlarsam bu şartlandırdığım Akşam ve Yatsı Namazlar'ına Kaza kıla kıla yetişirim böylelikle Namaz'a başlamam daha kolaylaşır diye düşünüyorum . ama başta bu şartları koymak istemedim istemedim birdenbire aklıma gelince artık mecburum şartlandırayım bare ve kılamassam Kaza kıla kıla yetişirim deyip malesef böyle duruyorum ve halen Namaz kılmıyorum . Tövbe etsem içimde yarı istemsiz olan sorumluluktan kurtulurmuyum ? yoksa bu yazdıklarıma göre zaten sorumlu değilmiyim ? yani kısacası Tövbe ile bu sorumluluk üstümden kalkar mı ?

 6. 1964muslim
  Üye
  Aziz kardeshim.eger Allaha sidq urekle inaniyorsan Onun Rahim ism var.gunahlari bagi shlayandir.Umidsiz olma.Allaha sigin .

 7. muvahhidim
  herşey O'nun için..!
  Kardeş;
  Bu durum, hadis-i şerif'te açık bi şekilde dile getirilmiştir..!


  Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

  "Allah Teâla, ümmetim, içinden geçen fena şeylerle amel etmedikçe veya onu konuşmadıkça o şey yüzünden ümmetimi hesâba çekmeyecektir."
  Buhârî, Eyman Ve'n-Nüzûr 15, Itk 6, Talak 11; Müslim, İmân 201, (127); Ebû Dâvud, Talak 15, (2209); Nesâî, Talâk 22 (6, 156); Tirmizî, Talak 8, (1183); İbnu Mâce, Talâk 14, (2540).


  O'na emanet ol..
  celle celeluh..


+ Yorum Gönder