+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam dinini nasıl kanıtlayabilirim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. CeyhuN_
  Devamlı Üye
  Reklam

  İslam dinini nasıl kanıtlayabilirim ?

  Reklam

  İslam dinini nasıl kanıtlayabilirim ? Mumsema Merhaba ben bir Ateist forumuna kayıt oldum ve güzel bir uslup ile o kafirlere İslam'ı anlayıp kabullendirmek istiyorum. Nasıl bir açıklama yapmalı, hangi delilleri kullanmalıyım?

 2. CeyhuN_
  Devamlı Üye

  Cevap: İslam dinini nasıl kanıtlayabilirim ?


  Reklam


  Not; Kutsal kitabımızın ayetlerinin yalan olduğunu, Hz. Muhammet (s.a.v)'in hayal ürünü olduğunu (haşa) savunuyorlar. Nasıl kanıtlayabilirim ?

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Kardesim sen niye üye oluyorsunki oraya , simdi diyeceksinki sen belki ben onlari Allahin izniyle hidayete yönlendirecegim , hadi onlar senin beynini yikarlarsa? bir kac kacamak soru ve aciklama ile kac kisinin aklini fikirlerini kaydirdilar?? gel sen vazgec bu isten , onlarin kafasi kirik onlari degistiremezsin!!

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  bencede siz neden oraya üye oldunuz?Hidayete ermek isterlerse ALLAH onalara yol gösterecektir. Vazgeçimn bencede.
  ilimde çok ileri düzeyde bie alimde olsanız anlamak istemeyene ne anlatacaksınız?ALLAH ıslah etsin onları

 5. islamyolu
  Emekli
  Kutsal kitabımızın ayetlerinin yalan olduğunu, Hz. Muhammet (s.a.v)'in hayal ürünü olduğunu (haşa) savunuyorlar. Nasıl kanıtlayabilirim ?
  Kardeşim sen onlara birşeyi kabullendiremezsin. ben zamanında çok uğraştım onlarla. adamlar haklısın diyorlar. Yine bildiğinden vazgeçmiyorlar. Çünkü namaz var oruç var zekat var. bunlar onların rahatını bozuyor. Sen oraya girersen ne yazarsanda kabullenmezler. Ayetlere hadislere inanmıyorlarki bizler bak şu ayette bu var desek . banane ayetten hadisten diyorlar. anlatamassın ancak mantıki olarak söylersin.

  mesela dersin ki : Bak Rasullullah (Sallahu aleyhi ve sellem) ay yarma mucizesi var. şuan bilim ayın ortadan bölünmüş olduğunu kanıtladı.
  sineğin sağ kanadında panzehir sol kanadında zehir vardır demişti Peygamberimiz. şimdi bilim onuda çıkardı.
  Kur'an da 1400 yıl önce Ana karnında Bebeğin geçirdiği evreler var. şimdi Teknoloji çıktı. Ultrasyon cihazıyla görünüyor dersin.

  Veya bir küçük yalan dersin. bugün denizde kayığa binmek istiyordu canım. Yanımdaki Ağaç birden kayık oldu dersin bende bindim denizde turladım.

  onlar sana deli derler. hiç kütük kendiliğinden kayık olur mu derler.

  Sende İmam azamın sözünü dersin. Kainatın kendiliğinden olduğuna inanıyorsunuzda. bir kütüğün kayık olmasına neden inanmıyorsunuz. İmam azamın böyle bir menkıbesi var. tabiki sen düşünüp duruma göre süslendirebilirsin.


  Ama senden isteğim o siteden çık. Ne yapsanda kabullendiremeyecen biliyorum. Bak kardeşim bu mühim mesele. Ava giderken avlanırsın , ondan korkuyorum. İlim az bildigim kadarı ile sende. laflarına kanarsın. onların dostuda şeytandır. oda sana vesvese verirse , işin içinde çıkamazsın. günlerin düşünce içinde geçer. onlar gibi olmandan korkuyorum..

 6. EarthQuake®
  Yolcu
  Selamun aleyküm, kimsenin ilmi derecesini biz bilemeyiz Allah(cc) bilir,
  Öyle ortamlarda insanları doğru yola yöneltmek için ilim yönünden ileri seviyelerde bulunmak icap eder.
  Yoksa İslamyolu kardeşin belirttiği gibi onların bataklığına sürüklenme ihtimali vardır Allah (cc) muhafaza.
  Kendinizi yetersiz görüyorsanız öyle ortamlardan uzak durmanız yararınızadır inşallah.

  "Sizin dininiz size, benim dinim banadır." (Kafirun, 6)


 7. @mir
  âb ü kil
  14 yaşında orada işin ne?
  imanını kaybedebilirsin Allah korusun
  orada İslamı buradaki birçok kişiden daha iyi bilen bir sürü kefere var

 8. Kuranıanla
  Emekli
  orada İslamı buradaki birçok kişiden daha iyi bilen bir sürü kefere var
  Ben aylarca yazdım bir tanesinde, kefere olsa iyi azazil alayı . Birçok kişi imanını kaybediyor orada dipsiz kuyu sağlam iman gerek dediğin gibi @mir

 9. islamyolu
  Emekli
  orada İslamı buradaki birçok kişiden daha iyi bilen bir sürü kefere var
  Haklısın . Adamlar islamı araştırmışlar öylede biliyorlar ki, işin içine felsefeyide sokmuşlar. kimisi benden çok ayet ezbere biliyor. çünkü kur'an da çelişki var diyorlar. çelişkileri araya araya Ayetleri su gibi içmişler. Halbuki kendi kafalarında çelişki var.

+ Yorum Gönder