+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Nakşibendi Tarikatın'da bana yaptırılan rabıta şekli... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. İnanc
  Devamlı Üye
  Reklam

  Nakşibendi Tarikatın'da bana yaptırılan rabıta şekli...

  Reklam

  Nakşibendi Tarikatın'da bana yaptırılan rabıta şekli... Mumsema
  Mürşidleri hayal ediyorsun mürşidlerin alnında bir var o nur içine giriyor kollarında onun nuru senin kalbine giriyor

  ve kalbindeki kötülükler su olup ayak parmaklarının ucundan çıktığını düşünüyorsun  Rabıta'yı bu şekilde yaptırdılar . Tam olarak bende hatırlamıyordum kuzenimde nakşibendi cemaatine gitmişti o söyledi...

  Burda şirk varmıdır . ?


 2. burcealtug
  Kıdemli Üye

  Cevap: Nakşibendi Tarikatın'da bana yaptırılan rabıta şekli...


  Reklam


  Şirk olduğunu düşünmekteyim. ALLAHÜTEALA dışında kim bilebilir günahlarımızın bir su gibi akıp gideceğini?Saçmalık. Eğer öyle olsaydı peygamberimiz bu yapılanları aynen yapmamızı hadisinde telkin etmeziydi?Birde bu soruna cevap başka bir başlıkta verilmişti ya kardeşim hala neden saplantıdasın?Hatta ben kararımı verdim bile demişsin. Kafanı bulandırma.
  ALLAHÜTEALA KURANI VE PAYGAMBERİN HADİSLERİ BİZE YETER.
  Bana bu olay hıristiyanların papaza kapı ardında günahlarını söyleyip günahlarından arınması halini hatırlattı. Şirk değilse ne?

 3. islamyolu
  Emekli
  kardeşim bu konunun cevabını verdik böyle bir konu daha açmıştın. ve tartışmalar çıktı. ben şirk değil diyorum. Ama şirk diyenlerde var. ben diyorum ki. onlar O şeyhe tapmıyorlar. Onlar Allahın o şeyhe verdiği bereketle bereketleniyorlar. Allah dostunu düşünmek neden şirk olsun.
  Ama işte bu konu çok tartışılır. Sonuç çıkmıyor. Her iki tarafta bildiğini okuyor. Galiba sen Diyordun süleyman hilmi Tunahan hazretlerinin vaazlarını dinlerim bende bundan sonra demiştin senmi başkasımı hatırlamıyorum. Ama süleyman hilmi Tunahanda Rabıta yapar yaptırır dı. onunda Rabıta hakkında sözleri var.

  neyse bu tür konular açma. sitede dolu bilgi var ararsan bakarsan. Sen zaten Rabıtayı şirk kabullendin.

 4. munhamenna
  Üye
  rabıta neden şirk olsun . rabıta zaten Allahın kalbine bağlanması demek değilmidir ? Abdülalaziz bayındır diyordu bunu heralde şirk diye yanlış hatırlamıyorsam o Allaha ulaşmayada şirk diyordu heralde . islamyolu kardeşim güzel açıklamış herşeyi Allah azze ve celle razı olsun.

+ Yorum Gönder
rabıta nasıl yapılır,  rabita nasil yapilir naksibendi,  süleyman hilmi tunahan rabıta nasıl yapılır,  nakşibendi rabıta nasıl yapılır,  rabita nasil yapilir,  süleyman hilmi tunahan hazretleri rabıta,  nakşibendi rabıtası nasıl yapılır