+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sigara içen İmam Mihraba çıkabilir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sigara içen İmam Mihraba çıkabilir mi ?

  Reklam

  Sigara içen İmam Mihraba çıkabilir mi ? Mumsema Sigara son fetvalara göre HARAM dır.. Buna göre haram içen bir kişi mihraba çıkabilir mi?. Daha doğrusu haram işleyen kişinin peşine namaz kılmıyorum diyenler olursa, normal midir ?..Diyanet İşleri Başkanının açıklaması var : " NEFESİ SİGARA KOKAN BİR İMAMIN MİHRABA ÇIKMASINI DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMİYORUM." Buna göre siz ne beyanda bulunursunuz ?. Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Allah razı olsun..

 2. *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye

  Cevap: Sigara içen İmam Mihraba çıkabilir mi ?


  Reklam


  * * MÜFTÜDEN SİGARA UYARISI * * (DİKKATLE OKUYALIM !!.)

  2012-04-19 08:47
  Müftü ENEÇ, diyanet mensuplarına SİGARA içmeme tavsiyesinde bulundu

  Kırıkhan müftüsü Mehmet Emin ENEÇ nisan ayı mutat toplantısında, ilçede görev yapan din görevlilerine sigarayı bırakma çağrısı yaptı.

  Müftü ENEÇ, merkez ulu camide din görevlileriyle bir araya geldi. Sorunları dinleyen ve çalışmalar hakkında görüşlerini dile getiren Müftü Eneç, din görevlilerine sigarayı bırakma çağrısında bulundu.

  Sigara hakkında: “Üreteni güldürür,İçeni öldürür, Söz verdiysen rabbine, Sahip çık sağlık nimetine” diyerek öncelikle din görevlisinin sigara içmemesi gerektiğini vurguladı.

  Müftü ENEÇ ayrıca Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in nefesi sigara kokan birinin mihraba geçmesini hayal bile edemiyorum” dediğini hatırlattı.

  Kaynak : Kırıkhan OLAY Gazetesinden ALINTI

+ Yorum Gönder