+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İkindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir miyiz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  İkindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir miyiz?

  Reklam

  İkindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir miyiz? Mumsema Sabah namazından sonra uyunmaz bunu bılıyorum ama ben 12-5.30 saatlerı arası uyuyabılrıyorum ortalama 5-6 saat cıvarı ama okul benı yoruyor uykumu alamıyororum ne yapıcam kerahat vaktı uyumak haram mı mekruh mu yok yatılmaması mı uygun ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: ikindi ezanı okunduktan sonra uyunmaz diye. Hocam ikindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir m


  Reklam


  Emniciba kardeş, aynı başlıkla konu açmayalım.


  Kerahet vakti uyumak


  SORU: Toplumda bir kanı var hocam ikindi ezanı okunduktan sonra uyunmaz diye. Hocam ikindi namazından sonra mı uyunmaz yoksa namazımızı kıldık mesela kerahat vaktine 1 saat var bu 1 saatte uyuyabilir miyiz? Allah’a emanet olun.
  CEVAP: Şunu öncelikle bilmekte yarar vardır: yatsıdan sonra uyumanın dışında uykunun sağlığa zarar vermediği tek vakit, öğle ikindi arasındaki kaylule vaktidir. Bunun dışında akşamdan önce veya yatsıdan önce uyumanın sakıncası vardır. İkindiden sonraki uyumanın keraheti de akşam namazınını vaktinin kısa olması nedeniyle namazı geciktirmeye sebep olacağı endişesindendir. İlke olarak yatsı namazını kılıp yatmaya, sabah namazına kalktıktan sonra da uyumamaya alışalım. Allah’tan yardımını dileriz
  N.Yıldız
  Etiketler : dini sorular fetva kerahat kerahat vakti kerahet kerahet vakti nureddin yıldız uyumak


 3. Misafir
  yatsı namazı şu anda 10:30' kılnıyor.ben yorgunluk nedeniyle 9:30'da kılıyorum.doğrumudur.

  teşk.

 4. arifselim
  Yönetici
  Namazın şartlarından birisi vakittir. Bir namaz vakti girmeden kılınamaz. Bu yaptığın doğru değildir kardeşim.

 5. Secan
  Üye
  Sabah namazindan sonra yatmamaya ozen gosterelim diyorsunuz kardesim, ama kusura bakmayin bu mumkun degil ki. Ben mesela Danimarka'da yasiyorum, yatsi namazi gece yaklasik 12'de oluyor, sabah namazi 3.30 gibi. Turkiye'de de durum cok farkli degil, en azindan sabah namazi konusunda. O saatte namazimi kildiktan sonra yatmayip ne yapacam? Hadi yapacak biseyler buldum diyelim, o gun butun gun sarhos gibi dolasirim ben. Sizin dediginiz Arap ulkelerinde, ekvator'a yakin yerlerde gecerli olur ancak, yatsi namazinin erken, sabah namazinin gec kilindigi yerlerde gecerli olur. Danimarka gibi bir yerde hele imkansiz.

+ Yorum Gönder
ikindi namazından sonra uyumak,  ikindiden sonra uyumak,  ikindi ile akşam arası neden uyunmaz,  ikindi vakti neden uyunmaz,  kerahat vakti neden uyunmaz,  kerahat vaktinde neden uyunmaz