+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ergenin Ebeveyn İle Uyuması Gunah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. jackal61
  Üye
  Reklam

  Ergenin Ebeveyn İle Uyuması Gunah mıdır?

  Reklam

  Ergenin Ebeveyn İle Uyuması Gunah mıdır? Mumsema Es selamun Aleykum ve Rahmetullah değerli müslüman dostlarım.Nasılsınız iyisinizdir İnşallah ?

  Ben 20 yaşında erkek bir evladım(Allah(CC) şükür 5 vakit camıdeyim,Allah(CC)herkese nasip etsin).Annem ile babam kavgalı değiler(aynı evde yaşıyorlar normal bir hayat) fakat babamın bazı hal ve hareketleri yuzunden annem onuna uyumak istemıyor.2 side bu duruma karşı gelmiyor. Gel gelelim konuya ben annemle uyuyorum annem 46 yaşında. Hastalıkları olan bir insan daha geçen gun hastaneden çıktık 10 gun yattı (Allah(CC) tum insanlara şifa versin İnşallah). Evimizde yatak problemi yok. Ben en kuçuk evlat oldugum için biraz bana dusku annem. Benle uyudugu zaman oğlum iyi hissediyorum diyor. bende rızası olsun diye bişe demiyorum ama açıkçası 20 yaşındayım ve istemıyorum. uyumanın bir hukmu varmıdır?


  özet: 20 yaşında erkeğim . Annem ile uyuyorum. Gunahı varmıdır?[üstü okursanız daha iyi olur]

  Allah(CC) razı olsun hayırlı gunler

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Ergenin Ebeveyn İle Uyuması Gunah mıdır?


  Reklam


  Soru: Müslüman bir annenin 25 yaşlarının üzerindeki yetişkin ve bekâr oğluna ve kızına sarılıp yatmasının dini ve psikolojik hükmü nedir? Bu şekilde sormak zorunda kaldığımı bağışlayın lütfen, ama bu bir gerçektir. Ben şahsen inançlı bir eğitimci olarak bu olayı tüyler ürpertici olarak görüyorum.
  Cevap: Bir annenin, ergenlik çağına varmış erkek veya kız evladına sarılıp yatması caiz değildir. Aşağıdaki ayetlerden, küçük çocuklarla dahi aynı odada yatmanın uygun olmadığı anlaşılmaktadır. Allah Teâlâ şöyle buyurur:
  “Müminler! Ellerinizin altında olan esirler ile ve sizden henüz erginliğe ermemiş olanlar, sabah namazından önce, öğle sıcağında soyunduğunuzda ve yatsı namazından sonra yanınıza gireceklerinde üç defa izin istesinler. Bunlar, sizin açık bulunabileceğiniz üç vakittir. Bu vakitlerin dışında birbirinizin yanına girip çıkmakta size de, onlara da bir sorumluluk yoktur. Böyle yapın; Allah size bu ayetleri açıklıyor. Allah bilir, doğru karar verir.
  Kendi çocuklarınız ergenlik çağına erdiklerinde tıpkı kendilerinden öncekilerin izin istedikleri gibi her defasında izin istesinler. Böyle yapın. Allah size ayetlerini açıklıyor. Allah bilir, doğru karar verir.” (Nur, 24/58-59)
  Ergenlik çağına girmiş bir evladın, annesinin veya babasının bulunduğu odaya her girişinde izin isteme zorunluluğu, onları çıplak görmemek içindir. Sarılıp yatma bunun ileri safhasıdır. Dolayısıyla bahsettiğiniz annenin, ergenlik çağına varmış evlatlarıyla sarılıp yatma işini derhal terk etmesi gerekir.


 3. jackal61
  Üye
  Ercan bey ayeti kelimeleri inkar etmiyorum Haşa ve Kella ama ayetten sankı bana anne babanın mahremiyeti konu alınıyor gibi geldı.

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş ayetler açıklamayı desteklemek için verilmiştir.

  Sizin sorunuz;
  20 yaşında erkeğim . Annem ile uyuyorum. Gunahı varmıdır?
  cevapta yazan ise
  Bir annenin, ergenlik çağına varmış erkek veya kız evladına sarılıp yatması caiz değildir


 5. jackal61
  Üye
  yok ben cevaba bir şey demedim zaten kabullendim İnşallah

  sadece Ayeti kelime de konu farklı geldi başka ayet varmı bu konu hakkında

 6. Misafir
  Hocam ben 16 yasindayim annemle yatakta birlikte yatiyoruz gunah mi

 7. Misafir
  Vardır annenin yani dan uzaklastir

+ Yorum Gönder
çocuğun anne baba arasında yatması günahmı,  anneyle yatmak günahmı,  çocuğun anne babayla yatması günahmıdır,  anne ile yatmak günahmı,  16 15 yaşlarındaki kızların annesiyle uyuyor,  15 ya,  anneyle uyumak günah mı