+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?

  Reklam

  İnsan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi? Mumsema 2 sorum var
  birincisi sabah kalktığımda idrarın çıktığı yerde birikmiş birşey gördüm parmağımın ucuyla dokundum yapışkan ince bir sıvıydı bu nedir gusül gerektirir mi?

  ikincisi sabah kalktığımda çamaşırım temizdi ancak okuldayken tuvalete gittiğimde bir ıslaklık vardı insan uyanıkken meni akar mı aksa hisseder mi bu meni olabilir mi? gusül gerektirir mi?

 2. Kuranıanla
  Emekli

  Cevap: 2 tane sorum var


  Reklam


  vesveselere karşı kafanı takmaman gerekiyor sperm çıkışı yoksa gusle ne gerek var ? Sperm olup olmadığına sen karar verceksin o kadarda kendini inceleme şeytan kahkaha atıyodur yanında ne vesvese verirse onu düşünüyosun çünkü rahat ol Allah seninle

 3. sertyuuu
  Üye
  s.a. kardesim oncelikle sehvetle gorunen ruyadan uyandiginda meni akmis oldugunu gorduysen gusul etmek gerekir ama sen onun meni oldugundan emin olmasan dahi isimizi garantiye almakda fayda vardir diye goruyorum en azindan aklimizda takilip kalmaz.

  ikincisi ise kardesim baska bir insana sehvetle bakti isen ve meni gelmediginden eminsen gusul gerektirmez fakat meni gelirse gerektirir ama suda var idrar yaptiktan sonra gelen prostat sivilari var senin durumun bu olabilir belki diyorum hatta tuvalete gittikden sonra mumkunse hemen abdest almayalim cunku boyle bir durum olursa abdest bozulur bu hususlar karistirilmamali birbiriyle yanlisim varsa af ola

 4. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  ya hem elime gelen sıvı şeffafdı inceydi böyle kalın değidli ya arada kaldım ama bu haldeykende namaz kıldım şimdi dinden çıkma gibi birşey oluyor mudur?

 5. Kuranıanla
  Emekli
  Ya kardeşim dinden çıkıp çıkmama Allahla senin aranda Allahım affet yanlış yaptıysam dersin olur biter takma kafanı böyle şeylere

 6. sertyuuu
  Üye
  bencede tovbe edersın bır dahakı sefere daha dıkkat edersın onceden bılmıyordun sımdı bılıyorsun artık
  ALLAH hepımızden ılmı eksık etmesın

 7. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Kardeşim en iyisi böyle durumlarda da gusul etmektir, neden diyecek olursan en azından aklındaki düşüncelerden kurtulursun. "Temizlik imanın yarısıdır"

 8. Misafir
  SELAMÜN ALEYKUM
  bendede aynısı oluyor cok kafama takılıyor

+ Yorum Gönder
meni ne zaman akar,  uyanıkken meni çıkması