+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza Borçları hakkında soru Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Gudermes
  Üye
  Reklam

  Kaza Borçları hakkında soru

  Reklam

  Kaza Borçları hakkında soru Mumsema Benim Kaza borcum var ve ergenliğe kaç yaşımda girdiğimi hatırlamıyorum ama 10 yıl kaza borcum var ve ben nasıl bu borçlarımı ödeyeceğim en azından kaza namazları kılmaya bir yerden başlamalıyım şimdi 1 yılı 2 yıl olarak yaşasam bile 5 sene de bitiyor yarına çıkacağımız mechul iken bu yük çok ağır dinimizde bunun için bir kolaylık var mı cahilliğimi mazur görün ama merak ediyorum namazların sünnetlerini kılmayıp kaza namazı kılınabilir mi düzenli bir şekilde çetelesini tutacağım çünkü şimdiden yardımlarınız için Allah razı olsun.

 2. Kuranıanla
  Emekli

  Cevap: Kaza Borçları hakkında soru


  Reklam


  Kardeşim namazın kazası falan yok merak etme , sen elinden geldiğince namazlarına devam et, salih ameller işte tövbe istiğfar et bunlar yeterli olacaktır Allahın izniyle. 50 yaşında müslüman olan bir amerikalı ne yapacak eğer böyle bişey olsa ? Tamam bunlar birer kayıptır ama takvanla bunları kapatabilirsin

 3. Misafir
  ne demek namazın kazası yok sen o zaman hiçbişey bilmiyorsun millet boşuna sana sormasın yanlış bilgi veriyorsun yarım hoca dinden eder kardeşlerim inanmayın böyle yalan yanlış konuşanlara kaza namazının varsa kılın.

+ Yorum Gönder