+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çocuk olması için okunacak dua var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. SERPİLL
  Üye
  Reklam

  Çocuk olması için okunacak dua var mı?

  Reklam

  Çocuk olması için okunacak dua var mı? Mumsema Ben çocuk olması istiyorum ancak eşim istemiyor . Onunda çocuk istemesi için okunacak dua varmı

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: çocuk olması için okunacak dua var mı?


  Reklam


  Kocanızın da çocuk istemesi için özel bir dua yoktur. Allah'tan hayırlısını isteyin.

  Çocuk sahibi olmak için aşağıdaki duaları okuyabilirsiniz.


  1. "İnne rabbeke hüve'I-hallâku'l-alîm." = "Muhak-kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir." (Hicr, 15/81) âyetini gecele-ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

  2. Veya; "Fallâhu hüve'l-veliyyü ve hüve yuhyî" = "Muhak-kak ki Allah dosttur ve yaratandır." (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

  3. Veya; "HüvaIIahü'l-hâliku'l-bâriü" = "O yaratandır ve yok-tan var edendir." (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

  4. Veya;
  tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya-kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa "Bismillâhirrahmânirrahîm" yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah'ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın-caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

  Sorularla İslamiyet


 3. SERPİLL
  Üye
  çok teşekkürler allah razı olsun senden

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Senden de razı olsun bacım. Dualarınızda bizlere de yer verin inşallah. Tez zamanda bebeğinizi kucağınıza almanız dileğiyle, selametle kalın.

+ Yorum Gönder
erkek çocuk olması için okunacak dua,  bebek olması için okunacak dua,  çocuk olması için okunacak dua,  esim cocuk istemiyor dua