+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allahin kullari İÇİn dÜnyada canlarini almadan verdİĞİ nİmetlerİ Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Allahin kullari İÇİn dÜnyada canlarini almadan verdİĞİ nİmetlerİ

  Reklam

  Allahin kullari İÇİn dÜnyada canlarini almadan verdİĞİ nİmetlerİ Mumsema Allahin kullari İÇİn dÜnyada canlarini almadan verdİĞİ nİmetlerİ
  ALLAHÜTEALA bazı kullarına dünyada gazaap ederek onları günahlarından arındırdığına dair hadisi şerfin açıklamasını yaparmısnız?
  Bugün okuduğum kitapda RABBİMİZ bazı kişileri türlü nimetlerle ödüllendirmekte olduğunu şöyle ki sağlıklı rızıkta bolluk evlatda sağlık ve mükafat veririken bu dünyada ona iyiliklerinin karşılığı olarak verdiğini ve ölüm şiddetinide rahat kılacağını ama kafir olarak ölmesini sağlayacağını ama acıdığı kuluna da bu dünyada türlü bela verip sağlığı ile malı ile evlatları ile imtihan edeceğini ölümünüde günahlraından arınıp ona tertemiz gelmesi için zorlaştıracağını söylüyor.


  ŞİMDİ....çok kafam karıştı. Ben kendimden örnek verrecek olursam eğer. U dönüşü yapmış biri olarak kendimi düzeltmeye çabalamaktayım ve aklımda diyorum hep. Ama çok şükür ki hayatımda herhangi şimdilik bir kötü durum yok. Ama ailemizde tanıdığımız iki kişi hem mallarını kaybettiler hemde sağlıkları ile imtihandalar üstelik biri trafik kazası geçirdi. Kolu sakatlandı. Ama bu kişilerden biri özellikle dünya nimetlerine kendini kaptırmış durumda. Bu durumda onlara ALLAHÜTEALA acıyıp merhamet ederek mi günahlarından arındırmak adına bu belalarla imtihanda . O zaman benim bu durumumda olan biride ALLAHÜTEALANIN gazabına uğrayıp bu dünyada nimetlerle ödüllenip sevaplarına karşılık verlip öbürdünyaya cehennemlik olarak mı gidecek demek?Kafam karıştı lütfen yardım edin.  yukardaki soruyu çok önceden başka bir sitede sormuştum cevaplanmamıştı sizlerle de paylaşmak istiyorum.


 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: Allahin kullari İÇİn dÜnyada canlarini almadan verdİĞİ nİmetlerİ


  Reklam


  mümin ayağına batan dikenle bile günahlarının bir kısmından arınır
  hatta bu vb musibetlere sabrederse sevab bile kazanabilir

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  ALLAH RAZI OLSUN. Ama açıklayıcı değil.

+ Yorum Gönder