+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun duru mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun duru mu?

  Reklam

  ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun duru mu? Mumsema ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun duru mu?
  Bugün okuduğum kitapda ,ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun durumu hakkında ki yazıyı aynen yazıyorum. ALLAH bir kuluna hayır dilediği zaman insanlar onun hakkında falanca kimse olduğu halde daha hayırlı şekilde öldü.demeleri için kendisine ölümünden bir süre önce bir melek sebep kılar da bu melek onu doğrultarak istikamete muaffak eder. Diğeri ise ALLAH bir kula şer dilediği zaman ona ölümünden 1 yıl mnce bir şeytan musallat eder de bu şeytan kensine fitne verir ve onu sapıtır.ALLAH kuluna bir hayır dilediği zaman o kulunu kullanır. Oradakiler bu nasıl olur ya resullalah diyince oda
  -ALLAH onu ölümünden önce salih ve iyi ameli yapmaya muavaffak eder buyurdu. Yani ölümü yaklaşınca ona salih amel kapısını açar ve salih amel işlemeye başlar çevresindekileri de ondan razı eder.
  İMAM ŞARAN-İ BEDİR YAYAINLARI ÖLÜM KIYAMET AHİRET kitabı


  soruma gelince yukarıda bahsettiğim üzere bir kimse U dönüşü ALLAHIN sayesinde gerçekleştirdiği zaman ve iyi ameller yapmaya gayret ettiği zaman ölümü yaklaşmış demek midir?Kafam karıştı aydınlatır mısınız?


 2. @mir
  âb ü kil

  Cevap: ALLAHÜTEALANIN rahmet ettiği veya azap ettiği kulun duru mu?


  Reklam


  alakası yok
  birçok insan hidayete erdikten sonra onlarca yıl yaşıyorlar

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Evet ben bu soruyu açtığıma pişamn oldum düşününce kendim verdim cevabı sağolasınız

+ Yorum Gönder