+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Devlet Malı ve Komutanların Emir Vermesi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AydınlığaBak
  Üye
  Reklam

  Devlet Malı ve Komutanların Emir Vermesi ?

  Reklam

  Devlet Malı ve Komutanların Emir Vermesi ? Mumsema SelamunAleyküm

  Devlet korumak malını korumak ve canı pahasına devleti sevmek bayrağı sevmek veya milleti sevmekte bir husus varmıdır? En basit örnek okulda bile biri tebeşir atarkern bu okul devlet okulu o tebeşir okulun tebeşiri devlet malına zarar verme diye uyarırım.Ve bir soruda insanlar birbirine emir verebilirmi bir komutanın verdiği emirin kesinlikle yapılması gerekmi ?Birde ben subay olmak istiyorum gerçekten çok istiyorum hatta subay olursam bir gün Cuma namazına üniformalı bir biçimde gitmek istiyorum ama çok şatafatlı bir kıyafet buda gösteriş gibi olurmu acaba diyede düşünüyorum ?

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Devlet Malı ve Komutanların Emir Vermesi ?


  Reklam


  SelamunAleyküm

  Devlet korumak malını korumak ve canı pahasına devleti sevmek bayrağı sevmek veya milleti sevmekte bir husus varmıdır? En basit örnek okulda bile biri tebeşir atarkern bu okul devlet okulu o tebeşir okulun tebeşiri devlet malına zarar verme diye uyarırım.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah
  Devlet malı yada şahıs malına zarar vermek caiz değildir.
  Ve bir soruda insanlar birbirine emir verebilirmi bir komutanın verdiği emirin kesinlikle yapılması gerekmi ?Birde ben subay olmak istiyorum gerçekten çok istiyorum hatta subay olursam bir gün Cuma namazına üniformalı bir biçimde gitmek istiyorum ama çok şatafatlı bir kıyafet buda gösteriş gibi olurmu acaba diyede düşünüyorum ?
  Kayıtsız şartsız itaat sadece Allah'adır.
  Komutan Hoca Patron Ana Baba ve her kulun itaati sınırlıdır.
  Helali emrederse yapılır, haramı emrederse yapılmaz/yapılamaz.

+ Yorum Gönder