+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazı bozan okuyuş Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burakin
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazı bozan okuyuş

  Reklam

  Namazı bozan okuyuş Mumsema Ben tecvid bilmediğim için namazda bazı yerleri yanlış okuyordum mesela fatiha'da ayn yerine a harfini peltek z yerine normal z okuyordum bunlar namazı bozar mı bu konuda b. İslam ilmihalinde Müteahhirin birde mütekaddimin alimlerin görüşleri var biz hangisine uyacağız?

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: Namazı bozan okuyuş


  Reklam


  kardeşim Harflerin ağızdan çıkışını doğru yapman lazım. Kıraat Farz dır. Fatiha süresinin okunuşunda incelikler vardır. Ayn harflerini biraz zorlaman lazım. Tabiki Z lerde Perteklikleri keskinlikleri bilmen lazım. Dat harfinin çıkış yeri , Zı harfi, Pertek S , Sad , Sin harflerinin çıkış yerlerini bilmen lazım. Uzatmaları bilmen lazım. onun için Türkçe Yazılanla , Hakiki Kur'an Arasında çok fark vardır.


  şimdi Harflerin çıkış yerini doğru yaparsan. Yani anlamı bozulmayacak şekilde okursan Namazın Bozulmaz. Ama istedigin kadar Tecvit biliyorum da dersen Harfleri yanlış telaffuz etsen Namaz bozulur. Tecvit Kaidelerini Bilmesende Namazın olur. Ama bilmekte çok fayda vardır. Kur'an-ı Güzel okumak Tecviti bilmekten geçer.

  Sana tavsiyem Namazına devam et Bırakma asla. Tez Zamandada Kur'an öğren. Dünya işlerinde Herşeyi öğreniyoruz. Bir kur'an ı Öğrenmekten Aciz olmayalım.

+ Yorum Gönder